KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W Krośnie i w regionie organizowane są zbiórki rzeczy dla uchodźców z Ukrainy [ZOBACZ LISTĘ]

W Krośnie i w regionie organizowane są zbiórki rzeczy dla uchodźców z Ukrainy [ZOBACZ LISTĘ] Fot. Pexels

W sobotę m.in. w Dukli przeprowadzona będzie zbiórka na rzecz obywateli Ukrainy (głównie dla dzieci), którzy przybyli do Polski. Zbierana będzie żywność, środki czystości, ale też ubrania. Zbiórka odbędzie się pod Biedronką w Dukli. To nie jedyna miejsce i zbiórka, gdzie postanowiono pomóc ukraińskiej ludności zaatakowanej przez Rosję.

REKLAMA


Lista zbiórek [AKTUALIZOWANA]:

Krosno

Zbiórka koordynowana przez Biuro Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Krosna:Główna zbiórka dla uchodźców, którzy jadą do Krosna jest w budynku ZSKU przy ul. Czajkowskiego 49.

Zbiórka:
- wody,
- środków higieny osobistej,
- ubranek dla dzieci,
- dań instant gotowe, jedzenie w puszkach,
- kaszki i słoiczki dla dzieci,
- słodyczy, batoników,
- artykułów pierwszej potrzeby,
- ręczników jednorazowych i tradycyjnych
- zabawek, pluszaków
- środki do dezynfekcji,
- środki opatrunkowe: bandaże, plastry, opaski przeciwbólowe,
- syropów na kaszel,
- leki przeciwbólowe,
- rękawiczki nitrylowe, maseczki

Zbiórka: Sobota od godziny 10:00 do 17:00

Prezes Ochotnicza Straż Pożarna w Krośnie- Polance dh Hubert Owsiany uruchomił zbiórkę funduszy dla grupy uchodźców, która będzie w Krośnie. Prosimy o wpłaty: https://zrzutka.pl/vz9u4y

PCK

PCK w Krośnie ogłasza zbiórkę rzeczy "Na pomoc Ukrainie" (kliknij po szczegóły).

Fundacja Wielkie Serce dla Dzieci

Zbiórka żywności, odzieży, kosmetyków i zabawek trwa od 25.02 do 1.03 (kliknij po szczegóły).

Legion Gerarda

Legion Gerarda organizuje zbiórkę, dzięki której będą mogli pomagać Ukraińcom (kliknij po szczegóły),

Prywatna osoba:

MONIKA URBANEK - zbiórka w Krośnie, Lelewela 14 oraz Krościenko Wyżne ul Parkowa 13E
tel. 793902750 (zbiórka cały czas).
 
Gmina Dukla Dukla

W sobotę 26.02 w godzinach 8:00-20:00 zbiórka odbędzie się w Dukli przy Biedronce ul. Słowacka 22. Organizatorem jest OSP Dukla.

Zbiórka:

- ubrania,
- żywność,
- środki czystości,
- dla dzieci: kaszki, mleka w proszku, pampersy, chusteczki, płyny do kąpieli, oliwki, kremy, żywność w słoiczkach,
- żywność długoterminowa.

Barwinek

- Na prośbę wojewody podkarpackiej Pani Ewy Leniart nasza jednostka przeprowadzi zbiórkę obuwia, odzieży i środków czystości dla dzieci z Ukrainy. - mówią strażacy z Barwinka. Zbiórka odbędzie się sali na remizie OSP Barwinek w dniach:

- 26 luty w godzinach 10.00 - 12.00
- 27 luty w godzinach 12.00 - 14.00

Iwla

Jutro tj. 26.02.2022 w remizie OSP IWLA odbędzie się zbiórka w godzinach 15-17. - Kto może niech pomoże - DOBRO WRACA. - zapraszają strażacy z Iwli.

Jasionka

Sobota w remizie OSP Jasionka odbędzie się zbiórka w godzinach 15-17.

Łęki Dukielskie

26 lutego 2022r. w godzinach 15.00 - 17.00 w remizie OSP Łęki Dukielskie odbędzie się zbiórka rzeczy. Jeśli ktoś z Państwa chce pomóc mieszkańcom Ukrainy serdecznie zapraszamy. - strażacy OSP Łeki Dukielskie.

Mszana

- Nasza jednostka przeprowadzi zbiórkę obuwia, odzieży i środków czystości dla dzieci z Ukrainy. Zbiórka odbędzie się w Domu Ludowym we Mszanie w dniu: 27 lutego w godzinach 9:00-12:00 - zapraszają strażacy.

Równe

Prośba do wszystkich mieszkańców o przekazanie w miarę możliwości środków czystości oraz ubrań i obuwia dziecięcego dla uchodźców z objętej wojną Ukrainy. (OBUWIE I UBRANIA TYLKO DLA DZIECI).

Zbiórka w sobotę (26.02) w remizie OSP Równe w godzinach 15 - 18.

Tylawa

Na apel pani wojewody jednostka OSP KSRG Tylawa przeprowadzi zbiórkę odzieży, obuwia dziecięcego i środków czystości dla potrzebujących dzieci uchodźców objętych wojną Ukrainy. Zbiórka odbędzie się w remizie OSP Tylawa dnia 27 lutego 2022 roku w godzinach 11.30 - 13.00 (niedziela).

Wietrzno

W związku z panującą sytuacją na Ukrainie zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Wietrznie podjął decyzję o zorganizowaniu zbiórki odzieży. - Chcemy w ten sposób okazać wsparcie ludziom, którzy uciekają z tego kraju.

Jednocześnie zwracamy się z prośbą do naszych mieszkańców o przekazanie ubrań, butów, plecaków, kurtek itp.. przede wszystkim dla dzieci. Zbiórka jest prowadzona w sklepie spożywczym w Wietrznie w godzinach pracy sklepu. - mówią strażacy OSP Wietrzno.

Gmina Iwonicz-Zdrój

- Uprzejmie prosimy mieszkańców Gminy Iwonicz-Zdrój o przygotowanie i przekazanie odzieży (czystej, zdatnej do użytku) dla uchodźców z Ukrainy, która będzie przekazana przez Wojewodę stosownym służbom - apeluje Witold Kocaj, burmistrz Gminy Iwonicz-Zdrój. - Z uwagi na bardzo niepokojące informacje o ilości uciekinierów oraz ich przewidywanej liczbie, prosimy o zrozumienie tej szczególnej prośby.

Zbiórka odzieży odbędzie się 28.02.2022 r. (poniedziałek) od godz. 8:00 do godz. 18:00 w punktach:

- Iwonicz-Zdrój - OSP w Iwoniczu-Zdroju,
- Iwonicz – OSP w Iwoniczu,
- Lubatowa – OSP w Lubatowej,
- Lubatówka – Szkoła Podstawowa w Lubatówce - Hala Sportowa.

Gmina Miejsce Piastowe

W obliczu wojny, która toczy się na Ukrainie, Gmina Miejsce Piastowe włączyła się w udzielenie pomocy uchodźcom z Ukrainy. Obecnie na terenie Gminy przygotowywane są miejsca do przyjęcia uchodźców (20 osób) - OSP Miejsce Piastowe.

- Jednocześnie zwracam się z apelem do Mieszkańców Naszej Gminy, aby nie pozostać obojętnym na krzywdę i dramat rodzin uciekających przed wojną i włączyć się w udzielenie pomocy. Wszyscy, którzy mogą przyjąć pod swój dach rodziny pochodzące z Ukrainy, proszone są o zgłoszenie tego faktu do Urzędu Gminy Miejsce Piastowe lub poprzez e-maila: gmina@miejscepiastowe.plPozwoli to na stworzenie bazy osób, które chętne są do udzielenia pomocy w tej formie. Potrzebujemy Waszego wsparcia. Organizujemy zbiórkę podstawowych artykułów, które pomogą uchodźcom w pierwszych dniach po przekroczeniu granicy i które mogą zabrać ze sobą w dalszą podróż do ośrodków dla uchodźców bądź innych punktów schronienia. Poniżej publikujemy listę przykładowych produktów, które można przekazać na zbiórkę - mówi Dorota Chilik, wójt Gminy Miejsce Piastowe.

Gdzie mogę przekazać artykuły?

W każdej OSP w Gminie Miejsce Piastowe.
W jakich godzinach mogę przekazać zebrane artykuły? Codziennie od 16.00 do 19.00 w terminie od 26.02 (sobota) do 04.03 (piątek).

Co mogę przekazać na zbiórkę dla uchodźców z Ukrainy?

Potrzebne są: koce termiczne, śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), materace, ubrania, peleryny przeciwdeszczowe, środki pielęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, bielizna damska, bielizna męska, bielizna dziecięca, podpaski, pieluchy dziecięce, pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry, zestaw wielorazowych naczyń kuchennych: głębokie naczynia, łyżki, widelce, noże, kubki, środki antyseptyczne/spirytus, maseczki wielorazowe, zapałki, baterie, zapalniczki, świece, zestawy medyczne.

Żywność: woda, produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, żywność puszkowana, makarony, płatki błyskawiczne.

Targowiska

W sobotę od 15-19 w remizie OSP Targowiska również prowadzona jest zbiórka. Prawdopodobnie będzie też prowadzona jutro.

Rogi

W Rogach w niedzielę zbiórka darów cały dzień w dolnym kościele.

Gmina Chorkówka Zręcin

Niedziela (27.02) - zbiórka rzeczy prowadzona w starej szkole ul. Szkolna 2 w godzinach 15:00-18:00.

Chorkówka

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Chorkówce postanowiła zorganizować akcję #NaPomocUkrainie i zorganizować zbiórkę potrzebnych rzeczy dla uchodźców z Ukrainy.

- Wtorek: 01.03.2022 godz. 17:00-20:00
- Sobota: 05.03.2022 godz. 9:00- 12:00

Miejsce: Remiza OSP Chorkówka

Zbierane będą:

- UBRANIA (mogą być używane, ale bez plam i dziur, w dobrym stanie)

- ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.

- KOSMETYKI I CHEMIA: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.

- ŚRODKI OPATRUNKOWE, zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.

- DLA DZIECI: kaszki, mleka w proszku, pampersy, płyny do kąpieli, oliwki, kremy, żywność w słoiczkach

- Zbieramy także koce i śpiwory!

Gmina Wojaszówka

Gmina Wojaszówka we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem zwraca się z prośbą o pomoc do wszystkich osób dobrej woli o wsparcie dla naszych sąsiadów z Ukrainy w tej tragicznej sytuacji.

Najbardziej potrzebne rzeczy to:

- Środki opatrunkowe,
- Środki Higieniczne,
- Woda,
- Żywność długoterminowa,
- Konserwy,
- Odzież,
- Koce,
- Śpiwory.

Dla dzieci:

- Żywność w słoiczkach,
- Mleko w proszku,
- Chusteczki,
- Płyny do kąpieli,
- Oliwki,
- Pampersy,
- Kaszki

Miejsca i terminy zbiórki dla potrzebujących. Od dnia 28 lutego 2022 do odwołania, w godzinach od 7.00 do 17.00. Wszystkie szkoły na terenie gminy Wojaszówka.

Są to:

- Szkoła Podstawowa Bartkówka,
- Szkoła Podstawowa Łęki Strzyżowskie,
- Szkoła Podstawowa Odrzykoń,
- Szkoła Podstawowa Ustrobna,
- Szkoła Podstawowa Przybówka,
- Szkoła Podstawowa Wojaszówka,
- Urząd Gminy Wojaszówka.

Dodatkowo gmina Wojaszówka ma w obwodzie na wypadek potrzeby przyjęcia pod swój dach lokale dla potrzebujących schronienia matek z dziećmi w kilku miejscowościach.

Zwracamy się, także z prośbą, apelem do naszych mieszkańców, którzy mają możliwość przyjęcia pod swój dach potencjalne potrzebujące pomocy rodziny z Ukrainy. Prosimy o zgłoszenie swojej woli pomocy na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź pod nr. tel 13 43 850 16 lub 501 046 122.

Wspólnymi siłami stworzymy bazę adresów, gdzie w razie konieczności będzie można ulokować matki z dziećmi uciekające przed wojną, bądźmy gotowi do pomocy.

Zimna Woda (pow. jasielski)

OSP Grupa Ratownictwa Specjalistycznego "Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce" również organizują pomoc. Szczegóły na plakacie (kliknij w niego):


 • autor: Krosno112.pl / red.

2 komentarzy

 • mader

  brac tylko dzieci i kobiety, a nie zrobi się kolorowo jak w niemczech, juz teraz jest pełno obcych nacji nie znajacych nawet ukrainskiego, przy okazji otwarcia granic przerzucaja kogo popadnie

  Zgłoś nadużycie mader środa, 02, marzec 2022 07:56 Link do komentarza
 • Historia tozsamosc

  Dogadać się nie chcą i giną ludzie?dziwne

  Zgłoś nadużycie Historia tozsamosc niedziela, 27, luty 2022 09:25 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?