KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Kolejny transport darów z Niemiec dla krośnieńskiego szpitala

Kolejny transport darów z Niemiec dla krośnieńskiego szpitala Fot. archiwum Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie

Transport z darami z Niemiec został zorganizowany dla krośnieńskiego Szpitala przez Piotra Babinetza - Posła na Sejm RP przy zaangażowaniu dyrektora Mirosława Przewoźnika oraz Pawła Krzanowskiego - członka Rady Społecznej Szpitala.

REKLAMA


1 marca br. do Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie zostały dostarczone już po raz 19 dary z Niemiec: ok. 10 ton odzieży roboczej, pościeli, podkładów, kołder, poduszek oraz 15 chodzików. Przekazały je polskie zakonnice, które współpracują z kilkunastoma ośrodkami opieki społecznej w Bawarii oraz z pralnią w Ulmer obsługującą szpitale w Niemczech. Ich działalność ma charakter wyłącznie charytatywny.

Szpital otrzymał łącznie do tej pory około: 4 tysiące kompletów bielizny pościelowej, 7 tysięcy kompletów odzieży roboczej i operacyjnej, tysiąc sztuk akcesoriów higienicznych, a także ok. 80 łóżek, 50 balkoników rehabilitacyjnych, 10 wózków inwalidzkich, kołdry, poduszki, koszule dla pacjentów, tysiąc dwieście podkładów higienicznych, tysiąc ręczników, materace oraz meble.

Oceniana wartość dotychczas przekazanych darowizn wyniosła około miliona złotych. Krośnieńska lecznica poniosła jedynie koszty załadunku i transportu z Niemiec.

Szpital, aby zapewnić wyposażenie łóżek szpitalnych w pościel musi mieć na stanie 1800 kompletów pościeli w ruchu ciągłym (3 x ilość łóżek). Od 2015 - 2018 roku Szpital dzięki przekazanym darom nie kupował pościeli, było to uzupełnienie braków. Roczny zakup odbył się w 2018 roku było to 800 kompletów pościeli - koszt 60 tysięcy złotych (zakup pościeli dla całego Szpitala to koszt ok. 150 tysięcy złotych).

Pościel z darów jest gatunkowo bardzo dobra, nie jest zniszczona, doskonale znosi pranie oraz proces dezynfekcji.

Otrzymana z darów odzież ochronna pozwoliła na wyposażenie pracowników w dodatkową liczbę przydziału do tego który jest obowiązujący w Szpitalu. Dzięki temu personel ma do dyspozycji większą liczbę zmian odzieży roboczej.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?