KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Trwa remont parkingu przy Starostwie Powiatowym w Krośnie

Trwa remont parkingu przy Starostwie Powiatowym w Krośnie Fot. archiwum Powiat Krośnieński

Trwa przebudowa parkingu przy budynku Starostwa Powiatowego w Krośnie. Celem inwestycji jest przywrócenie i poprawa warunków użytkowania oraz estetyki istniejącego parkingu, a także znaczącej poprawy bezpieczeństwa zarówno dla ruchu samochodowego jak i pieszego.

REKLAMA


Prace polegają na modernizacji nawierzchni bitumicznej placu, budowie chodników z kostki brukowej, poszerzeniu jezdni manewrowych, zwiększeniu ilości miejsc postojowych oraz dodatkowego oświetlenia. Remont obejmuje także odwodnienie nawierzchni poprzez przywrócenie równości i niezbędnych spadków na istniejących i zdeformowanych powierzchniach asfaltowych, a także poprzez regulację istniejących studzienek ściekowych.

Istotnym celem jest wprowadzenie zmiany stałej organizacji ruchu na parkingu poprzez przywrócenie i uzupełnienie istniejącego pionowego i poziomego oznakowania placu.

Po przebudowie zwiększy się ilość miejsc postojowych, z których korzystają przede wszystkim petenci załatwiający sprawy w tutejszym urzędzie. Po przebudowie będzie ich 109 w tym 5 dla osób niepełnosprawnych.

- Parking od dłuższego czasu wymagał poprawy ze względu na zniszczoną nawierzchnię. Ponadto jego przebudowa umożliwi dostosowanie się do obowiązujących przepisów zgodnie z ustawą o dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami - informuje starosta Jan Pelczar. Natomiast wprowadzenie zmiany stałej organizacji ruchu pozwoli na eliminację istniejącego obecnie chaosu dojazdu i wyjazdu.

Zostanie też wykonany przyłącz pod stację ładowania pojazdów. Inwestycja ma się zakończyć w czerwcu 2022 r. Wykonawcą prac jest Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie.

  • autor: Ewa Bukowiecka

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?