KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Zamknięta bieżnia lekkoatletyczna. Dezinformacja i bez informacji...

14 czerwca (wtorek) około godziny 19:00 redakcja portalu KrosnoCity.pl otrzymała sygnał od mieszkańców Krosna o zamkniętym Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Bursaki. O powód tej sytuacji zapytaliśmy krośnieński magistrat.

REKLAMA


Z uzyskanych informacji od zainteresowanych skorzystaniem ze stadionu wiemy, że furtkę przed mieszkańcami zamknął ochroniarz. W tym czasie na bieżni przebywały co najmniej dwie osoby.

Przypomnijmy, że stadion pełni funkcję rekreacyjną dla mieszkańców od 1 października 2011 roku. O otwarciu obiektu pisaliśmy tutaj: Rzut młotem z Anitą.

- Stadion lekkoatletyczny, a konkretnie bieżnia jest do dyspozycji dla mieszkańców miasta Krosna codziennie w godzinach 6:00 - 22:00. W tych godzinach bramy obiektu pozostają otwarte - mówi Joanna Sowa, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Krosna.

Inaczej było we wtorek, 14 czerwca. Z obiektu około godziny 19:00 chcieli skorzystać mieszkańcy. - Przed naszym nosem furtka stadionu została zamknięta - mówią uczestnicy.


Zdjęcie nadesłane przez mieszkańca.

- Na tablicy ogłoszeń nie odnaleźliśmy żadnej informacji o zamkniętym stadionie. Na bramie również nie było żadnej informacji - mówią.

Tymczasem otrzymaliśmy informację, która zaprzecza sytuacji zastanej na miejscu 14 czerwca.

- Od poniedziałku 13 czerwca br. na bieżni lekkoatletycznej stadionu LA przy ul. Bursaki 41, prowadzony jest remont nawierzchni (malowanie linii). Remont potrwa do niedzieli 19 czerwca jeżeli warunki atmosferyczne na to pozwolą. W tym czasie stadion LA pozostaje nieczynny o czym mówią tabliczki zawieszone na ogrodzeniu - dodaje Joanna Sowa, powołując się na informację z krośnieńskiego MOSiR’u.


Informacja z dnia 15 czerwca.

We wtorek, 14 czerwca na terenie obiektu oraz na jego bramach wejściowych nie było żadnej informacji o zamknięciu bieżni stadionu. Tabliczki informacyjne pojawiły się dopiero w środę, 15 czerwca - prawdopodobnie dopiero po naszym zapytaniu o zaistniałą sytuację.

Jeżeli MOSiR informuje, prace przy remoncie prowadzone są od 13 czerwca, to ów z tym dniem stosowne informacje o braku możliwości korzystania z bieżni powinny zostać wyeksponowane na wejściu do obiektu. Rozumiemy, że przekazana informacja na dzień 15 czerwca mija się z rzeczywistością, którą zastano dzień wcześniej.

"Budowa stadionu lekkoatletycznego w Krośnie przy ul Bursaki 41" została dofinansowana ramach RPO Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013.
Całkowita wartość zadania: 3 424 555,92 zł. Wydatki kwalifikowane: 3 422 448,06 zł. Dofinansowanie: 2 378 574,24.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?