KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Piknik Ekologiczny w Ogródku Jordanowskim

Już w poniedziałek, 20 czerwca krośnieński magistrat zaprasza do Ogródka Jordanowskiego na piknik ekologiczny pt. Segregujemy Odpady. - Gwarantujemy fantastyczną zabawę i moc ekoatrakcji od 9.00 do 16.00. Będziemy rozgrywać m.in. ekologiczny turniej szachowy i turniej EkoMILIONERZY, zaprosimy Was do udziału w warsztatach sztuki ze śmieci "trash art", a gdyby tego było mało przygotowaliśmy dla Was mnóstwo konkursów z nagrodami. Każdy znajdzie coś dla siebie przygotowaliśmy atrakcje dla dużych i małych - zapowiadają władze miasta.

REKLAMA


Ekologia w niecodziennej odsłonie

Ekologiczny piknik ma być przypomnieniem o tym jak ważna jest edukacja ekologiczna.

- Zapraszam wszystkich krośnian tych małych i dużych do dobrej zabawy. Dzieci szybko się uczą więc zapewne będą się doskonale bawić. To dla nich przygotowaliśmy te wszystkie zabawy i konkursy. A nam dorosłym przyda się "powtórka" choćby ze sposobów segregowania śmieci. To bardzo ważne żeby wiedzieć co wrzucamy do jakiego pojemnika, tak aby wszystkie nasze odpady były odpowiednio posegregowane - mówi Piotr Przytocki, prezydent  Krosna. - Razem z Fundacją Odzyskaj Środowisko przez zabawę i rozrywkę chcemy pokazać, że to nie takie trudne i można być eko każdego dnia - dodaje.

Podczas pikniku rozstrzygniemy dwa konkursy i wręczymy nagrody zwycięzcom plastycznych zmagań pn. "KrosnoLudki są eko i poprawnie segregują odpady" oraz całorocznych rywalizacji międzyszkolnych pn. "Poszukiwacze zaginionych baterii".

Szachy z elektrośmieci i ekozabawy

Na mieszkańców Krosna czekają liczne atrakcje. Klub Szachowy KKSz Urania Krosno przeprowadzi ekologiczny turniej szachowy.

- Zaprezentujemy wyjątkowe szachy z recyklingu elektrycznych śmieci. Do wykonania każdej figury szachowej wykorzystaliśmy elementy pochodzące z przetworzenia pralek, lodówek czy telefonów komórkowych - zapowiada Karolina Kędzierska z Fundacji Odzyskaj Środowisko. - Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników turnieju, a najlepsi zmierzą się w rozgrywkach ogólnopolskich - dodaje.

Oprócz zmagań szachowych, organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w warsztatach artystycznych - uczestnicy będą mogli zrobić ogrody w szkle z elementów pochodzących z recyklingu, posłuchać ciekawostek o pszczołach i sprawdzić swoją wiedzę w najróżniejszych konkursach o tematyce ekologicznej.

Uwaga! Przez cały czas trwania pikniku firma ELEKTRO będzie odbierać elektrośmieci.

Organizatorami Eko Pikniku są: Miasto Krosno, krośnieński Holding Komunalny wspólnie z Fundacją Odzyskaj Środowisko, organizacją odzysku AURAEKO oraz MB Recycling w ramach projektu Elektryczne Śmieci.

Partnerami są: Firma Elektro, Stowarzyszenie OREW, Nadleśnictwo Krosno, Policja, Straż Pożarna.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?