KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Kolejne 4 miliony na modernizację stadionu

Kolejne 4 miliony na modernizację stadionu Fot. Dariusz Błażejowski / Celfast Wilki Krosno

30 września Rada Miasta Krosna podjęła decyzję o zwiększeniu kwoty przeznaczonej na modernizację stadionu. Projekt przedstawiono radnym tuż przed obradami, ale został przyjęty jednomyślnie. Dodatkowe środki są niezbędne by spełnić wymagania Ekstraligi Żużlowej.

REKLAMA


Szereg elementów stadionu wymaga przebudowy i modernizacji, żeby spełnić wymagania stawiane przez Główną Komisję Sportu Żużlowego Polskiego Związku Motorowego.

Inwestycje będą dotyczyć wieżyczki sędziowskiej i dostosowania jej do wymogów GKSŻ i EŻ w zakresie pomieszczeń dla zespołu sędziowskiego. Koszt budowy wieżyczki sędziowskiej z 2 kontenerów ułożonych na konstrukcji stalowej zlokalizowanej w miejscu istniejącej wieżyczki to 500 tys. zł z warunkowym dopuszczeniem na 2 lata.

Ponadto potrzebna jest przebudowa parku maszyn na podstawie uzgodnionego przez GKSŻ i EŻ projektu budowlanego w zakresie niezbędnej infrastruktury technicznej dla rozgrywania zawodów na poziomie Ekstraligi Żużlowej (koszt przebudowy to ok. 2.200.000 zł, z czego w ramach budżetu 2022 r. - 500.000 zł).

Stadion potrzebuje też przebudowy odwodnienia liniowego w zakresie dostosowania do wymagań zawartych w regulaminie licencyjnym PZM (koszt przebudowy ok. 1.000.000 zł). I ostatnie, ale nie mniej ważne, to wymiana bandy na prostych odcinkach na bandę absorpcyjną łącznie z bramami i furtkami (koszt oszacowano na ok. 800.000 zł).

Rada Miasta była jednomyślna, co podsumowano słowami: "Jak powiedziało się A, to trzeba powiedzieć B".

  • autor: Piotr Dymiński

1 komentarz

  • cynik

    Wystarczy żeby Cellfast zakręcił kurek i wszystko się posypie jak domek z kart. Kto wysoko lata nisko spada.

    Zgłoś nadużycie cynik niedziela, 02, październik 2022 12:49 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?