KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Skorzystaj z bezpłatnych badań przesiewowych!

KOMUNIKAT  Dla mieszkańców powiatu Krośnieńskiego

REKLAMA


W ostatnich latach obserwujemy stały wzrost masy ciała u Polek i Polaków.

Tendencja ta nasiliła się wraz z wprowadzeniem ograniczeń w okresie pandemii, ponieważ lockdown, praca zdalna, mniejsza ilość ruchu wpływa niekorzystnie na naszą masę ciała. Dodatkowo ograniczenia te wpłynęły również na utrwalenie złych nawyków żywieniowych. Bezpośrednim efektem takich działań jest wzrost odsetka osób, nie tylko z nadwagą, ale i z coraz większą otyłością.

Według danych GUS nadwagę ma już trzech na pięciu dorosłych Polaków, co czwarty jest otyły. Dane te pokazują jak duży jest to problem w dzisiejszych czasach. Dodatkowej powagi obecnej sytuacji nadaje fakt, iż otyłość jest bezpośrednią przyczyną występowania wielu schorzeń lub znacząco zwiększa ryzyko ich wystąpienia. Cukrzyca, zespół metaboliczny, zaburzenia gospodarki hormonalnej, choroby układu krążenia, dyslipidemie, przewlekły stan zapalny są często wynikiem nadmiernej masy ciała i nadmiernie rozbudowanej tkanki tłuszczowej.

Jeśli masz podwyższoną masę ciała - jesteś w grupie ryzyka.

Skorzystaj z badań przesiewowych, podczas których zostaną przeprowadzone pomiary antropometryczne (wzrost, masa ciała, obwody) oraz analiza składu ciała metodą BIA, która pozwala określić zawartość tkanki tłuszczowej, poziom nawodnienia organizmu, zapotrzebowanie energetyczne organizmu, wiek metaboliczny czy zawartość tkanki tłuszczowej trzewnej.

Celem badań jest zwiększenie świadomości mieszkańców powiatu krośnieńskiego na temat  prawidłowej masy ciała, nadwagi i otyłości związanej ze złymi nawykami żywieniowymi oraz niską aktywnością fizyczną.  

Przesiewowe pomiary prowadzi dietetyk mgr Kinga Kołodziej.

Konsultacje odbywają się w Krośnie w gabinecie Projekt Zdrowie przy ul. Niepodległości 15a. Podczas spotkania każdy uczestnik, po wykonaniu pomiarów, analizy składu ciała oraz wstępnym wywiadzie otrzyma informację czy znajduje się w grupie ryzyka osób zagrożonych nadwagą, otyłością i chorobami dietozależnymi oraz jakie są możliwości przeciwdziałania takim zaburzeniom.

Umów się na bezpłatną analizę składu ciała już DZIŚ!
Zadzwoń tel. : 886 619 999
*Akcja trwa do 20.12.2022 roku.

Dietetyk mgr Kinga Kołodziej.

PROJEKT ZDROWIE KROSNO
POLSKIE  CENTRA  DIETETYCZNE
ul. Niepodległości 15A,
38-400 Krosno
Tel. 886 619 999
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
https://krosno.projektzdrowie.info/

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?