KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Od nowego roku - nowe bilety w MKS-ach

Od nowego roku - nowe bilety w MKS-ach Fot. UM. Krosno

Bilet 15-minutowy, upusty dla tych, którzy zdecydują się na bilet elektroniczny oraz karnet dziesięcioprzejazdowy - to nowości, które od 1 stycznia będą dostępne w krośnieńskim MKS-ie.

REKLAMA


- Mimo, że bilet jednorazowy, zakupiony u kierowcy czy w punkcie sprzedaży biletów, od 1 grudnia kosztuje 4 zł, chcemy wyjść naprzeciw tym, którzy regularnie korzystają z naszych usług - mówi Roman Gierlach, prezes krośnieńskiego MKS-u. To dla nich przygotowaliśmy karnety dziesięcioprzejazdowe i bilet elektroniczny.

W związku z szalejącą inflacją i wysokimi kosztami paliwa, MKS zmuszony był w tym roku kilkukrotnie podnieść ceny swoich usług. Jednak dla osób, które regularnie korzystają z publicznego transportu ceny pozostały na niemal niezmienionym poziomie. Podczas gdy bilet pełnopłatny kosztuje obecnie 4 zł, osoby, które zdecydują się na zakup karnetu dziesięcioprzejazdowego albo przekonają się do tzw. "elektronicznej portmonetki" zapłacą za ten bilet, odpowiednio, 3,60 i 3,50. Są to zatem ceny zbliżone do tych sprzed grudniowej podwyżki. Bilety ulgowe są, jak do tej pory, tańsze o połowę.

- Karnet dziesięcioprzejazdowy można kupić u kierowcy lub w kasie MPGK - mówi Grzegorz Sas z MKS. Zachęcamy również do doładowania tzw. "elektronicznej portmonetki" czyli krośnieńskiego biletu elektronicznego.

Jeśli ktoś nie posiada jeszcze karty, którą może "zasilić", i z której będzie opłacał przejazdy MKS-em, może ją bezpłatnie wyrobić w biurze obsługi MPGK i MKS. Jako bilet elektroniczny może również posłużyć Krośnieńska Karta Mieszkańca, którą można uzyskać w Urzędzie Miasta Krosna.

Zmieniła się kwota minimalnego doładowania biletu elektronicznego. Nie jest to, jak do tej pory 10 zł, a 35. Jednak po takim doładowaniu pasażerowie, korzystający z Elektronicznej Portmonetki nie muszą dokonywać żadnych dodatkowych czynności, aby skorzystać z niższych cen w opłatach za przejazd - wystarczy, że przyłożą kartę do czytnika w autobusie.

- Przypominamy, że dobrą praktyką jest przykładanie karty zarówno przy wsiadaniu do autobusu, jak i przy wysiadaniu. Jest to szczególnie ważne podczas jazdy po mieście ale autobusami linii podmiejskich, bo tylko wtedy możliwe jest opłacenie biletu w niższej cenie - dodaje Grzegorz Sas.

Dla kogo bilet 15 minutowy?

Pełnopłatny bilet 15 minutowy kosztuje 3 zł i można go zakupić u kierowcy. Jest on tańszy o złotówkę od "zwykłego" biletu i pozwala na krótki przejazd publicznym transportem.

- Jest to opcja wygodna dla osób, które chcą jedynie "podjechać" kilka przystanków - mówi Grzegorz Sas. - Wygodne rozwiązanie np. dla rodziców z dziećmi czy osób z zakupami, którzy od czasu do czasu korzystają z autobusu, przeważnie na krótkich odcinkach - dodaje.

Bilet elektroniczny i punkty sprzedaży biletów

Bilet elektroniczny należy wyrobić w Biurze Obsługi Klienta MPGK Krosno przy ul. Fredry. Funkcję tego biletu może również pełnić Krośnieńska Karta Mieszkańca, która umożliwia dodatkowo skorzystanie z wielu zniżek na terenie miasta. Po wyrobieniu takiej karty można ją samodzielnie doładowywać np. przez internet i nie są już wymagane wizyty w urzędzie czy BOK.

Wszystkie rodzaje biletów można zakupić u kierowcy. Bilety jednorazowe miejskie są dostępne również w jednym z punktów sprzedaży biletów:

- ul. Krakowska  (punkt handlowy obok przystanku: Krakowska Cmentarz),
- ul. Boh. Westerplatte (kiosk przy szkole),
- ul. Popiełuszki (punkt handlowy obok przystanku: Polanka Osiedle),
- ul. Kasa MPGK Sp. z o.o. Krosno ul. Fredry 12.

W biletomatach zlokalizowane na przystankach: Dworzec, Grodzka Kino i Szpital Wojewódzki można się zaopatrzyć w bilety jednorazowe, jak również zasilić "elektroniczną portmonetkę".

Szczegółowe informacje dotyczące biletów dostępne są na stronie internetowej krośnieńskiego przewoźnika: www.mks-krosno.pl

 • autor: (umk)

2 komentarzy

 • obserwator

  Dokładnie, a potem pan kierowca się śpieszy i "zapomina " się zatrzymać na przystankach i zabrać pasażerów ( np. 20 w Łężanach). Pan Prezydent zachęca do korzystania z komunikacji miejskiej , bo jest tania ( no pewnie, nic nie zapłacimy gdy trasę przejdziemy piechotą) oraz pewna ( nikt nie twierdzi że autobus nie jechał, to tylko pasażerowie zostali na przystanku).

  Zgłoś nadużycie obserwator środa, 18, styczeń 2023 16:35 Link do komentarza
 • oki

  czyli jak? wchodzę ,kupuję za mną ze trzy osoby kupują ,kierowca nie ma wydać schodzi z 15 minut,wysiadam bo czas się skończył,a przepraszam ,kasuję następny...to może tak wyglądać???

  Zgłoś nadużycie oki wtorek, 10, styczeń 2023 19:44 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?