KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nowa hala w Polance

Nowa hala sportowa w KrośnieNowoczesna hala powstała przy Miejskim Zespole Szkół nr 3 w Krośnie. Do użytku oddano ją w Dniu Nauczyciela. To jeden z niewielu obiektów tego typu w Polsce. Cała inwestycja została sfinansowana z kasy miejskiej, a koszty wyniosły 1,5 miliona zł. Dyrektorka szkoły - Anna Dragan - bardzo cieszyła się z nowej hali: Spełniają się życzenia, które niejednokrotnie otrzymujemy w tym dniu – poprawy bazy, warunków nauki – długo oczekiwana hala sportowa.

REKLAMA


Nowa hala w Polance to ponad 700 m kw. (37,34 x 18,25 x 7,5 ) powierzchni użytkowej plus 118 m kw. przewiązki w której znajdują się szatnie, sanitariaty i magazyn. Z nowego obiektu korzystać będą nie tylko uczniowie. Po godzinach nowej hali mogą też używać mieszkańcy miasta.

Image


Bardzo dziękuję prezydentowi Krosna i kolegom radnym, którzy w toku wielomiesięcznej dyskusji przychylili się do wniosku, że to właśnie w naszej dzielnicy ma powstać taki obiekt – powiedział podczas uroczystego otwarcia Zdzisław Dudycz Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krosna – cieszę się, że dostrzeżono potrzebę budowy takiego obiektu w Polance i szybko go zrealizowano.

Image

Hala namiotowa wykonana jest w kształcie tunelu o stalowym szkielecie, pokrytym specjalną tkaniną PCV (membrany - jedna główna i dwie szczytowe z miękkiego poliestru powleczonego PVC). Całość jest oświetlona, ogrzewana i wentylowana. Wewnątrz – nowoczesna nawierzchnia, sprzęt do rozgrywek koszykówki, piłki ręcznej, halowej oraz drabinki gimnastyczne. Budowę rozpoczęto w czerwcu tego roku.  Dzięki sprawnych prac, możemy się nią cieszyć już od października.

Agnieszka Masłyk
Foto. UM Krosno
  • autor: Agnieszka Masłyk

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?