KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Ławka Kopernikańska" powstanie przy pomniku astronoma

"Ławka Kopernikańska" powstanie przy pomniku astronoma Projekt: ONLY IF ARCHITECTURE EU

Już niebawem zmieni się przestrzeń wokół pomnika Mikołaja Kopernika przy I Liceum Ogólnokształcącym w Krośnie. W ramach projektu Budżetu Obywatelskiego powstać ma "Ławka Kopernikańska".

REKLAMA


Zadanie inwestycyjne jest realizowane w oparciu o Budżet Obywatelski (projekt dzielnicowy). Jego celem jest stworzenie małej architektury w celu podniesienia walorów estetycznych i funkcjonalnych przy pomniku Mikołaja Kopernika, na terenie I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Krośnie.

Wnioskodawcy uzasadniali projekt: Zmiana otoczenia wokół pomnika wpisze się w istniejącą estetykę dzielnicy oraz będzie spójna z planowaną rewitalizacją terenu tzw. Ronda. Dodatkowo uzyskane miejsce będzie dostępne dla wszystkich mieszkańców dzielnicy i miasta stanowiąc estetyczny punkt dla odpoczynku i spotkań. Proponowane elementy małej architektury będą przyjazne dla mieszkańców i nie będą wymagać nadzoru.


Projekt: ONLY IF ARCHITECTURE EU

Realizacja zakłada wykonanie i montaż elementów małej architektury okrągłej ławki oraz kuli, które nawiązują do istniejących materiałów nawierzchni oraz cokołu pomnika. Oba elementy nawiązują swoją formą do astronomii uzupełniając istniejący pomnik.

Jak podkreśla krośnieński magistrat, umowa na realizację inwestycji ma zostać podpisana w maju, a czas na wykonanie zadanie to trzy miesiące od daty zawarcia umowy.

W budżecie Miasta Krosna zarezerwowano kwotę: 94 000 zł.

  • autor: Redakcja

1 komentarz

  • Maros

    Lepiej się przejdźcie i zobaczcie jak wygląda ten piękny pomnik czarno-pomarańczowy koło fontanny przy Pekao. Masakra jakie to brudne. Pozdro dla urzędników którzy tego nie widzą.. róbcie więcej takich ozdób.

    Zgłoś nadużycie Maros wtorek, 23, maj 2023 08:46 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?