KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Spacer śladem krośnieńskich architektów i spotkanie w Parku Jordana

Centrum Archiwistyki Społecznej zaprasza mieszkańców i mieszkanki Krosna na spacer architektoniczny oraz spotkanie w Parku Jordana, które odbędą się w niedzielę 4 czerwca 2023 roku. Spacer i spotkanie poprowadzi Katarzyna Solińska.

REKLAMA


Uczestnicy i uczestniczki spaceru odkrywać będą historie modernistycznych domów w okolicy ulic Grodzkiej, Staszica i Walslebena. Detale tych budynków są swego rodzaju znakami rozpoznawczymi poszczególnych architektów, którzy je projektowali. Poprzez spacer i badanie architektury krośnieńskich domów uczestnicy i uczestniczki poznają niezwykłą historię tej okolicy.

Spacer rozpocznie się o godz. 16.00 i wyruszy spod pomnika Ignacego Łukasiewicza na pl. Konstytucji 3 Maja.

Po spacerze, około godz. 18.00, uczestnicy i uczestniczki spotkają się w Parku Jordanowskim przy ul. Grodzkiej 20. Będzie to okazja do dzielenia się wspomnieniami związanymi z Parkiem Jordana i tą częścią miasta oraz pokazania sobie starych zdjęć z domowych kolekcji – zachęcamy mieszkańców i mieszkanki do przyniesienia swoich fotografii związanych z dawnym Krosnem. W spotkaniu wezmą udział przedstawicielki Centrum Archiwistyki Społecznej oraz przedstawiciele Krośnieńskiego Archiwum Społecznego.

Na spacer oraz na spotkanie wstęp wolny.

Spacer i spotkanie poprowadzi Katarzyna Solińska – historyczka sztuki, kuratorka wystaw i projektów edukacyjnych w krośnieńskim BWA. Jest autorką audycji dokumentalnej "Architekci życia", powstałej w ramach III edycji programu "Małe ojczyzny" Centrum Archiwistyki Społecznej. Spacer śladem krośnieńskich architektów jest inspirowany właśnie tą audycją; jest ona dostępna na kanale podcastowym Centrum Archiwistyki Społecznej "Historie do słuchania".

Więcej informacji na stronie Centrum Archiwistyki Społecznej.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?