KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W poniedziałek otworzą przebudowany parking przy krośnieńskim szpitalu

W poniedziałek otworzą przebudowany parking przy krośnieńskim szpitalu Fot. Szpital Krosno

20 listopada zostanie otwarty przebudowany parking płatny (strefa B), zlokalizowany przy krośnieńskim szpitalu naprzeciwko budynku pralni.

REKLAMA


Na terenie parkingu znajduje się 212 miejsc parkingowych dostępnych całodobowo, w tym 6 miejsc dla niepełnosprawnych. Chodniki i miejsca postojowe wykonane są z kostki betonowej, natomiast drogi wewnętrzne z nawierzchni asfaltowej.

System parkingowy

Parking zorganizowany jest w systemie szlabanowym, posiada dwa niezależne wjazdy i wyjazdy. Rozliczenie postoju odbywa się w kasach parkingowych zlokalizowanych na parkingu (nie przy szlabanach wyjazdowych). Zintegrowany system parkingowy umożliwia rozliczenie pobranego przy wjeździe biletu w dowolnej kasie oraz wyjazd z parkingu przez dowolny szlaban wyjazdowy. Po opłaceniu należności kierowca ma 15 minut na wyjazd z parkingu. Pierwsze 30 minut postoju jest bezpłatne.

Kasy parkingowe przyjmują banknoty o nominale 10 zł, 20 zł, 50 zł, monety o nominale 50 gr, 1 zł, 2 zł, 5 zł oraz umożliwiają dokonanie płatności zbliżeniowo kartą płatnicza lub blikiem.

Zamontowany na parkingu system rozpoznawania tablic rejestracyjnych umożliwia identyfikację pojazdu i automatyczne otwieranie szlabanu wyjazdowego po rozliczeniu postoju lub w przypadku darmowego wyjazdu.

Zasady parkowania w strefie A (naprzeciwko wejścia głównego do Szpitala) pozostają bez zmian.

Opłata za korzystanie z parkingu w strefie A i B wynosi:
a) za postój do 30 minut opłata wynosi - 0,00 zł,
b) za postój od 31 minut do 60 minut opłata wynosi - 2,00 zł,
c) za postój dłuższy niż 60 minut, za każdą kolejną rozpoczętą godzinę opłata wynosi - 2,00 zł
d) opłata za utratę biletu parkingowego wynosi - 30,00 zł.

Inwestycja - wykonane prace

W ramach inwestycji, która trwała od lutego do listopada 2023 roku, wykonano oprócz  miejsc parkingowych kanalizację deszczową wyposażoną w zbiorniki retencyjne oraz separator substancji ropopochodnych, wybudowano i przebudowano drogi wewnętrzne i jezdnie (w tym budowa ronda), przebudowano linie kablowe elektroenergetyczne zasilające kompleks budynków szpitala, wykonano nowe oznakowanie dróg i parkingu wynikające z przebudowy wewnętrznych ciągów komunikacyjnych, wybudowano oraz wyremontowano chodniki i ciągi pieszych z kostki betonowej, zagospodarowano tereny zielone, wykonano system monitoringu, system parkingowy oraz oświetlenie terenu.

Inwestycja została zrealizowana w ramach zadania: "Poprawa dostępności do kompleksu budynków Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie poprzez przebudowę układu komunikacyjnego i parkingów etap I".

Wartość inwestycji: 4 664 249,68 złotych.
Źródła finansowania: budżet Województwa Podkarpackiego: 4 570 498,26 złotych, środki własne: 93 751,42 złotych.

 • autor: / źródło: Szpital Krosno

3 komentarzy

 • kierowca

  Parkingi przy szpitalach i przychodniach powinny być bezpłatne i o to powinien zabiegać sam szpital a tak jeżeli to są dodatkowe pieniądze to personel ma powód by się nie spieszyć z obsługą. Jak to zwęszy ksiądz to też będzie pobierał za parkowanie przy kościele i celowo będzie przeciągał msze by pobrać za następną godzinę.

  Zgłoś nadużycie kierowca piątek, 24, listopad 2023 19:59 Link do komentarza
 • kierowca przelotowy

  No i jak tam zadowolone ludziska z nowego parkingu. Z uwagi na opłaty dalej będzie szukanie darmowego miejsca po zieleńcach alejkach parkingowych ???

  Zgłoś nadużycie kierowca przelotowy środa, 22, listopad 2023 18:17 Link do komentarza
 • wywłaszczony

  Boże i znowu trzeba będzie płacić za kolejny parking. Radni i reszta krwiopijców... ludzie czy wy nie macie litości?

  Zgłoś nadużycie wywłaszczony niedziela, 19, listopad 2023 15:40 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?