KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krosno - infrastruktura na najwyższym poziomie

Krosno - infrastruktura na najwyższym poziomie Fot. Grupa LUX MED

Wyniki drugiej edycji Indeksu Zdrowych Miast – inicjatywy, dzięki której możemy dowiedzieć się, w jakich miastach na prawach powiatu żyje się najlepiej, wskazały lidera w kategorii infrastruktura. Samorząd Krosna postawił na infrastrukturę sprzyjającą dobrej jakości życia mieszkańców

REKLAMA


Indeks Zdrowych Miast został stworzony przez Grupę LUX MED we współpracy z ekspertami ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Fundacji Gospodarki i Administracji Publicznej. Publikacja jest zbiorem informacji o działaniach i inwestycjach 66 miast na prawach powiatu, dzięki którym mogą one weryfikować swoje podejście do tworzenia warunków dla jakości życia i zdrowia oraz zrównoważonych przestrzeni miejskich. Miasta zostały przeanalizowane w ośmiu kategoriach: zdrowie, ludność, usługi komunalne i społeczne, edukacja, mieszkalnictwo, środowisko, infrastruktura i przestrzeń, a wyniki danej kategorii były weryfikowane na podstawie wyszczególnionych przez ekspertów wskaźników.

- Inicjatywa Indeksu Zdrowych Miast realnie wspiera samorządy w polepszaniu warunków do życia. Druga edycja jest wynikiem naszego zaangażowania w poprawę kondycji polskich miast i konsekwentnie wpisuje się w misję, którą realizuje Grupa LUX MED jaką jest pomaganie społeczeństwu w lepszym i zdrowszym życiu. Głęboko wierzę, że analiza i wnioski z projektu będą inspiracją dla samorządów, ale również realnym drogowskazem - mówi Anna Rulkiewicz, Prezesa Grupy LUX MED.

Obszar infrastruktury w Indeksie jest poświęcony głównie transportowi, który decyduje o potencjale rozwoju miasta, a także ma wpływ na zdrowie mieszkańców. W krośnie liczba przystanków autobusowych, trolejbusowych i tramwajowych na 10 tys. osób wynosi 58 i wyróżnia się ona na tle średniej wszystkich analizowanych miast (31). Mieszkańcy mają również dostęp do największej bazy autobusowej - około 6,6 pojazdów przypada na 1 tys. osób.

Ponad to Krosno znajduje się wśród miast z największą liczbą osób korzystających z bibliotek publicznych – 235 czytelników na 1 tys. mieszkańców.

Druga edycja Indeksu została wzbogacona o wyniki ankiet skierowanych do władz i mieszkańców miast na prawach powiatu, co pozwoliło na poszerzenie perspektywy i uszczegółowienie pozyskiwanych informacji statystycznych na temat poziomu zdrowotności polskich miast.

Raport Indeks Zdrowych Miast dostępny jest na: https://www.luxmed.pl/o-nas/dzialania-spoleczne/indeks-zdrowych-miast

O Grupie LUX MED

Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Firma świadczy swoje usługi w Polsce od ponad 30 lat. Grupa LUX MED zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, stomatologiczną, psychologiczną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 500 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest ponad 290 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, 15 szpitali oraz ok. 3000 poradni partnerskich. Grupa LUX MED zatrudnia ponad 20 000 osób, w tym około 8000 lekarzy i 5000 wspierającego personelu medycznego, a w codziennej działalności, kieruje się zasadami zrównoważonego rozwoju, podejmując liczne inicjatywy z obszarów zaangażowania społecznego i środowiska. Grupa LUX MED jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paralimpijskiego.

  • autor: / źrudło: LUX MED

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?