KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W jakich zawodach może być deficyt w Krośnie w 2024?

W jakich zawodach może być deficyt w Krośnie w 2024? Grafika: freepik.com

W 2024 roku praca Krosno będzie szczególnie łatwo dostępna na stanowiskach spawacza i operatora / mechanika sprzętu do robót ziemnych. W obu przypadkach od kandydatów do pracy wymaga się uprawnień technicznych – warto pytać o dofinansowanie do kursów w urzędzie pracy. Na tym możliwości pracy w Krośnie jednak się nie kończą. Zgodnie z prognozą Barometr Zawodów 2024 na krośnieńskim rynku pracy brakować będzie kandydatów z aż 47 grup zawodowych.

REKLAMA


Jak szukać pracy w powiecie krośnieńskim?

O ile praca w województwie podkarpackim może być nieco trudniej dostępna niż w wielu innych częściach kraju (wskaźnik bezrobocia na Podkarpaciu utrzymuje się na znacznie wyższym poziomie od średniej krajowej), o tyle samo Krosno należy do miast, w których liczba bezrobotnych jest niewielka, a nowe oferty pojawiają się regularnie. Jak podaje GUS, w październiku 2023 roku stopa bezrobocia w mieście wyniosła zaledwie 2,9% (w porównaniu do wskaźnika ogólnopolskiego na poziomie 5,0%), a w powiatowym urzędzie pracy zarejestrowanych było tylko około 800 bezrobotnych.

W czasie poszukiwania pracy warto korzystać z nowoczesnych narzędzi, ułatwiających przejście przez proces rekrutacyjny. Należą do nich Kreator CV Online, a także choćby Job Alert czy Kalkulator Wynagrodzeń Brutto-Netto, dostępne za darmo na portalu rekrutacyjnym Praca.pl.

Warto również poznać potrzeby kadrowe lokalnych przedsiębiorstw. Wiedza ta pomoże zaplanować szkolenia czy przebranżowienie, a także realnie ocenić swoje szanse na szybkie znalezienie posady w danej okolicy. Informacji na temat zapotrzebowania kadrowego w danym mieście czy regionie dostarcza coroczne badanie Barometr Zawodów.

Praca w Krośnie – zawody deficytowe 2024

W roku 2024, zgodnie z Barometrem Zawodów, oferty w Krośnie będą adresowane przede wszystkim do robotników budowlanych, pracowników przemysłu, gastronomii, IT i opieki zdrowotnej. Poniżej pełna lista profesji deficytowych w mieście.

- Budownictwo – betoniarze i zbrojarze, brukarze, cieśle i stolarze budowlani, dekarze i blacharze budowlani, inspektorzy nadzoru budowlanego, inżynierowie budownictwa, kierownicy budowy, monterzy instalacji budowlanych, murarze i tynkarze, pracownicy robót wykończeniowych w budownictwie, operatorzy urządzeń dźwigowo-transportowych, robotnicy budowlani.

- Produkcja przemysłowa, motoryzacja, pokrewne branże – blacharze i lakiernicy samochodowi, elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy, diagności samochodowi, inżynierowie elektrycy i energetycy, inżynierowie mechanicy, krawcy i pracownicy produkcji odzieży, lakiernicy, mechanicy pojazdów samochodowych, ślusarze, technicy mechanicy, mechanicy i monterzy maszyn i urządzeń, operatorzy obrabiarek skrawających, robotnicy obróbki drewna i stolarze, specjaliści elektroniki, automatyki i robotyki.

- Gastronomia – piekarze, kucharze, szefowie kuchni, cukiernicy.

- IT – administratorzy stron internetowych, analitycy, testerzy i operatorzy systemów teleinformatycznych, graficy komputerowi, projektanci i administratorzy baz danych, programiści.

- Księgowość i finanse – pracownicy ds. rachunkowości i księgowości, samodzielni księgowi.

- Edukacja – nauczyciele praktycznej nauki zawodu, nauczyciele przedmiotów zawodowych.

- Opieka zdrowotna i pomoc społeczna – pracownicy socjalni, fizjoterapeuci i masażyści, lekarze, pielęgniarki i położne, psycholodzy i psychoterapeuci.

- TSL – kierowcy autobusów, kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych, magazynierzy.

- Branża beauty – fryzjerzy.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?