KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

XII Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki odbył się w "Mechaniku"

XII Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki odbył się w "Mechaniku" Fot. ZSM Krosno

30 kwietnia krośnieński „Mechanik” przerodził się w Centrum Nauki i Techniki, a to za sprawą cyklicznego wydarzenia zorganizowanego już w murach szkoły po raz dwunasty, a głównym celem jest popularyzacja kształcenia zawodowego oraz zaprezentowanie nowoczesnych technologii, ciekawostek technicznych oraz pasji i zainteresowań młodzieży w wieku szkolnym, które pozwalają na powstawanie ciekawych prac i projektów oraz na poszerzanie wiedzy o otaczającym nas świecie.

REKLAMA


W tym dniu krośnieński „Mechanik” swoją obecnością zaszczycili uczniowie ze szkół podstawowych regionu podkarpackiego oraz ich nauczyciele, a także znamienici goście jak: Podkarpacki Kurator Oświaty Dorota Nowak-Maluchnik, prezydent Krosna Piotr Przytocki wraz z zastępcami tj. Bronisławem Baranem i Tomaszem Solińskim, przewodniczący Rady Miasta Krosna Zbigniew Kubit wraz z radną Krosna Anną Dubiel, prorektor ds. rozwoju Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie dr Agnieszka Woźniak, komendant Miejski Policji w Krośnie insp. Leszek Buryła, komendant Miejski PSP w Krośnie st. bryg. Zbigniew Nowak, wiceprezes Wietpol Aerospace i jednocześnie przewodniczący Rady Rodziców w ZSM Łukasz Dubis.

W szkole, nauczyciele wraz z uczniami oraz partnerami tego wydarzenia przygotowali prezentacje w pracowniach i laboratoriach zawodowych zarówno dla dzieci i młodzieży.

Dodatkowo atrakcją dla zwiedzających było Planetarium oraz Centrum Nauki Kopernik z Warszawy, a także pokój zagadek w którym można było zmierzyć się z łamigłówkami i zadaniami praktycznymi.

Udostępnione były też liczne pracownie i laboratoria z ciekawymi zadaniami dla uczestników eventu, a także pokaz Straży Pożarnej obrazujący zachowanie się służb pomocniczych i drogowych podczas wypadku drogowego.

Dodatkowo w ZSM zaprezentowali się wystawcy którym nauka i technika nie jest obca: Politechnika Rzeszowska, Uniwersytet Rzeszowski, WSPiA w Rzeszowie, PANS w Krośnie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie, 35 Batalion Lekkiej Piechoty w Sanoku,  Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie,  Firma FIXIT SA Krosno,  Akademia Impuls Krosno,  Autoryzowany serwis BMW Auto Premium Świlcza.

- Cieszymy się bardzo że kolejna edycja sprawiła, ze krośnieński „Mechanik” odwiedziło wielu uczniów szkół podstawowych w regionie, wielu gości, a także dziękujemy naszym partnerom którzy swoimi prezentacjami tradycyjnie mogli udowodnić, że nauka nie musi być nudna… Zapraszamy na XIII edycję w następnym 2025 roku, gdzie po wybudowaniu Branżowego Centrum Umiejętności z nowymi laboratoriami i nową infrastrukturą dydaktyczną z dziedziny robotyki i automatyki, mechaniki i mechatroniki, lotnictwa i motoryzacji będzie można zapoznać się z jeszcze ciekawszą ofertą edukacyjną w tych dziedzinach.

Fot. ZSM Krosno

  • autor: / źródło: ZSM Krosno

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?