KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wyróżnienie dla prezydenta

Wyróżnienie dla prezydenta KrosnaNagroda im. Grzegorza Palki - Za działania na rzecz zwiększenia atrakcyjności miasta, jego konkurencyjności gospodarczej i turystycznej - trafiła do rąk Prezydenta Krosna Piotra Przytockiego. To wyróżnienie zwane jest popularnie Samorządowym Oskarem.

REKLAMA


Dotychczas laureatami nagrody byli między innymi Danuta Hübner, Jerzy Buzek, prof. Jerzy Regulski, prof. Michał Kulesza, prof. Irena Lipowicz i Lech Kaczyński. Prezydent Piotr Przytocki znalazł się więc w doborowym towarzystwie. To niewątpliwie powód do dumy i wielkie wyróżnienie dla naszego miasta.

Za przyznanie nagrody odpowiedzialna jest Kapituła. Wnioski o przyznanie nagrody składają Posłowie i Senatorowie RP, oddziały Ligi Krajowej oraz jej organy statutowe, organy samorządu terytorialnego oraz związki i stowarzyszenia samorządowe.

Image


Za co przyznaje się to wyróżnienie? Nagroda nadawana jest przez Ligę Krajową za wybitne zasługi dla samorządu terytorialnego. Liga Krajowa, zrzeszająca Ligi Miejskie i Ligi Wiejskie, opierająca swoją działalność o hasło: "Rodzina - Wspólnota lokalna - Ojczyzna", promuje działania na rzecz kontynuacji demokratycznych reform w naszym kraju, wspiera wszelkie formy samorządności i tworzenia autentycznych więzi lokalnych integrujących mieszkańców - mówi Tadeusz Wrona Przewodniczący Ligi Krajowej.

Image


Poprzez fundowanie nagrody im. Grzegorza Palki, Liga Krajowa chce uhonorować Prezydenta Łodzi - Grzegorza Palkę, jednego z najwybitniejszych przedstawicieli polskiego samorządu terytorialnego, tragicznie zmarłego.

 

Agnieszka Ginalska
Foto. UM Krosno

 

  • autor: Agnieszka Ginalska

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?