KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Już niedługo dzień Zaduszny

Wszystkich świętychŚwięto Zmarłych w naszym kraju obchodzone jest w wielkiej zadumie. To czas refleksji. Wielu z nas do 1 listopada przygotowuje się już kilka dni wcześniej aby oddać odpowiedni hołd swym zmarłym bliskim. Niewątpliwie każdy z nas z pewnym wyprzedzeniem uporządkuje groby swych bliskich, jak również kupi znicze, wiązanki chryzantem czy też bukiety ułożone ze sztucznych kwiatów.

REKLAMA


Dzień Zaduszny jest świetnym momentem do wspominania naszych bliskich oraz czasem na refleksję nad naszym własnym życiem, nad jego teraźniejszością i przyszłością. Święto to staje się też spotkaniem rodzinnym, w trakcie którego jest okazja do powspominania zmarłego i wspólnego zapalenia symbolicznego znicza.


Niestety, cmentarz nie dla wszystkich jest miejscem do zadumy. Coraz częściej staje się miejscem do łatwego i szybkiego zarobku. Mowa tu o tak zwanych „cmentarnych hienach", które w okresie zadusznym grabią przygotowane przez nas kwiaty czy znicze. Złodzieje liczą na niemały zysk, ponieważ ceny chryzantem na rynku wahają się od 10 do 40 zł, natomiast zniczy od 3 do nawet 20 zł. Łupem cmentarnych złodziei padają nie tylko kwiaty czy znicze, ale zdarzają się również przypadki kradzieży krzyży i wykopywanie rabatek kwiatowych. 

Nie ma lekarstwa na taki proceder, ponieważ nikt nie jest w stanie przypilnować każdego grobu z osobna. Rozwiązaniem tego problemu byłoby zamontowanie monitoringu na cmentarzu, dzięki czemu moglibyśmy uchronić się przed złodziejami i wandalami.

Jak na razie pozostaje nam być w tej kwestii cierpliwymi, ale aby nie kusić złodziei radzę zbyt wcześnie nie pozostawiać na grobach kwiatów i zniczy.

Grzegorz Niemczyk
  • autor: Grzegorz Niemczyk

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?