KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Kolejny nowoczesny stadion w Krośnie Polecamy

Nowe boisko w KrośnieJuż niebawem zostanie oddany  do użytku stadion wielofunkcyjny do gry w siatkówkę, piłkę nożną, koszykówkę. a także z korty do gry w tenisa ziemnego. Według planów boisko ma być oddane bardzo szybko, ponieważ już pod koniec listopada 2008 roku. Nowoczesny stadion będzie się mieścił przy ulicy Bohaterów Westerplatte 20, przy ZSP nr 4 w Krośnie.

REKLAMA


Wywiad z Panem Tadeuszem Wiewiórskim dyrektorem ZSP nr 4

Z czyjej inicjatywy narodził się pomysł budowy nowoczesnego boiska ?

- Pomysł wypłynął bezpośrednio od pana Prezydenta Miasta Krosna, a także od Rady Miasta. Szkoła poparła propozycję wybudowania boiska wielofunkcyjnego na terenie naszej szkoły w miejscu istniejącego boiska z nawierzchnią asfaltową.

Budowa takiego boiska jest dużym przedsięwzięciem, kto kieruje całą inwestycją ?

- Tym zajmuje się Dział Inwestycji Miasta Krosna, my jako szkoła udzielamy tylko terenu pod budowę tego boiska.

Skąd pochodzą środki na budowę boiska i jakiego rzędu są to wydatki ?

- Boisko jest po części finansowane przez Urząd Miasta. Pozostałe środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego. W sprawie kosztów budowy, są to wielkości których nie możemy określić.

Czy na ten rok są przewidziane jakieś inne inwestycje związane z rozwojem sportu ?

- Nie planujemy żadnych innych inwestycji w kierunku rozwoju sportowego w naszej szkole, boisko które zostanie wybudowanie będzie boiskiem wielofunkcyjnym, także na ten rok na tej inwestycji poprzestaniemy.

Kiedy jest planowane zakończenie prac przy boisku ?

- Zakończenie prac przy boisku planowane jest na koniec listopada, ale wszystko zależy od pogody. Sądzę, że optymalnym terminem będzie koniec bieżącego roku.

Boisko które zostanie oddane, będzie boiskiem ogólnodostępnym, czy tylko dostępnym dla uczniów ZSP nr 4 ?

- Boisko będzie dostępne dla uczniów ZSP 4, na tym boisku będą prowadzone lekcje wychowania fizycznego, a także najprawdopodobniej będzie dostępne dla młodzieży spoza terenu szkoły.

Image
naftowka.pl
 

O sprawa technicznym porozmawia z nami Pan Jacek Bolanowski, nauczyciel WF w ZSP Nr4 w Krośnie.

Jakie są plany dotyczące boiska ?

- Cieszymy się bardzo, że także przy naszej szkole powstanie nowoczesne wielofunkcyjne boisko sportowe. Na boisku rozmieszczone będą linie wyznaczające po dwa boiska do siatkówki i piłki koszykowej ,boisko do piłki ręcznej i nożnej oraz kort tenisowy.

Dlaczego takie boisko było potrzebne szkole ?

- Na boisku z którego korzystaliśmy do chwili obecnej nawierzchnia asfaltowa była już znacznie spękana i zużyta. Nowe boisko pozwoli uczniom uprawiać więcej dyscyplin sportowych w dużo lepszych warunkach, a przede wszystkim bezpiecznie.

Czy według Pana dzięki takim obiektom uprawianie sportu będzie się lepiej rozwijało w Krośnie ?

- Oczywiście. Im więcej nowoczesnych obiektów tym większa dostępność do nich dla dzieci i młodzieży, poprawia się bezpieczeństwo i jakość prowadzonych zajęć. Nie wolno zapominać, że bez zaangażowania nauczycieli i instruktorów wychowania fizycznego same boiska nie wystarczą.

Zakończenie prac jest planowane na listopad, czy uda się oddać obiekt w tak krótkim czasie ?

- To pytanie do wykonawcy robót. Sądząc po tempie prac, myślę że tak. Pogoda sprzyja. Dla szkoły najważniejsze jest, że to boisko nareszcie powstanie i z tego się bardzo cieszymy.

Serdecznie dziękuje za rozmowę.

Dariusz Półchłopek
Foto. naftowka.pl
  • autor: Dariusz Półchłopek

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?