Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Tajemniczo pod ziemią... Polecamy

Co kryją bunkry pod krośnieńskim  lotniskiem?Tak dużo pisze się dziś o podziale lotniska, strefach gospodarczych, o tym jaka świetlana przyszłość czeka Krosno w związku z rozwojem portu lotniczego, a ja wspominam dziś gawędy mojego dziadka i opowieści mojego starszego brata o tajemnicach lotniska. A lotnisko, jak sławna Stępina, ma swoje sekrety ukryte głęboko pod ziemią, z ukrytymi dzisiaj w krzewach wejściami do sztolni zalanych wodą.

REKLAMAIle legend wiąże się z tymi miejscami, ile historii prawdziwych, dlaczego do małego krośnieńskiego grajdołka kierowali swe kroki w czasie wojny ludzie pokroju Goeringa i być może nawet Hitlera, nie lepiej było wylądować w Rzeszowie lub Tarnowie?


Image
Foto. Marek Gransicki

Pewnie w rzeczywistości to tylko coś prozaicznego, ale dlaczego by czasem trochę nie pofantazjować, może Stępina to schron dla wielkiego działa kolejowego, a nasze bunkry to magazyny supertajnej balistycznej amunicji, która w zespole z kolejową artylerią mogła zagrażać nawet Stanom Zjednoczonym.

Dla mnie w dobie kryzysu pomysły na rozwój strefy gospodarczej nie są przekonujące, ale jakże wspaniałą dla lotniska oprawą mogłyby być udostępnione podziemne pasaże z galeriami.

Image
Foto. Marek Gransicki

Czy rzeczywiście jednoczesne plany uszczuplenia potencjału lotniska i jego perspektywy rozwoju nie przeczą sobie nawzajem?

Przecież jeżeli skrajnie lotniska przeznaczylibyśmy do pełnienia funkcji turystycznej, automatycznie podniosłoby to atrakcyjność nie tylko lotniska, ale i całego miasta.

Wykorzystajmy to, co pozostało po okupacji, aby czas ten nie został zapomniany, by stanowił przestrogę, że świat nie jest taki miły dla naszego kraju. Spróbujmy na naszą korzyść obrócić niemieckie inwestycje z okresu wojny.
A nuż warto by sprawdzić czy w obszarze lotniska nie występują źródła geotermalne, które mogłyby zapewnić nowe atrakcje dla dosyć szarego miasta, może to jest strategiczny punkt na mapie celów.

Image
Foto. Marek Gransicki

Może połączyć historię Krosna, jego naturalne walory geograficzne, hipotetyczne bogactwa naturalne, związane z jakże modną dzisiaj geotermią, atrakcyjną  stylistycznie architekturą regionalną w jedną całość, która mogłaby stanowić nowy potencjalny kierunek rozwoju dla naszej małej Ojczyzny?

Marek Gransicki

 

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj