Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Na ratunek dzieciom w Kongo Polecamy

Dzieci umirają, my niesiemy pomoc.Umierają dzieci. Co minutę jedno. Umierają z powodu głodu i chorób, którym potrafimy zapobiegać. Tak jest w Demokratycznej Republice Konga, gdzie trwa największy od czasów II wojny światowej kryzys humanitarny. Każdego dnia przybywa ofiar.  Ciągłe wojny i konflikty sprawiły, że w ciągu ostatnich lat zginęło tam ok. 5 milionów osób.

REKLAMA Niestety, najbardziej dramatyczna jest sytuacja dzieci. Odebrano im prawo do godnego życia. Wycieńczone i głodne umierają na takie choroby, jak gruźlica, odra, czy biegunka. Choroby, które dla nas są w pełni wyleczalne.


Możemy pomóc.
Czy wiesz, że nawet 50 groszy ratuje dziecku życie? Właśnie tyle kosztuje jedna szczepionka przeciw odrze. 82 grosze, to koszt jednego specjalnego posiłku (terapeutyczna żywność) podawanego skrajnie niedożywionym dzieciom, tzw."Plumpy Nut".

UNICEF Polska uruchomił specjalny numer SMS - 7245 (treść "UNICEF"), z którego całkowity dochód zostanie przeznaczony na program w Kongo (koszt SMS 2 zł + VAT, kampanię wspierają Era, Heyah, Plus, Sami Swoi, Orange i Play). Numer konta kampanii to: 82 1020 1013 0000 0802 0121 0046.

Image

Dobry przykład dało Gimnazjum nr 5 w Krośnie.  Młodzież z tej szkoły, pod okiem samorządu uczniowskiego, prowadzi kampanię informacyjną i organizuje pomoc na rzecz dzieci w Kongo. Młodzież z Gimnazjum nr 5 w grudniu zbierała pieniądze, m.in. na terenie Zielonego Koszyka (ul. Podkarpacka), na stacji Statoil, w Galerii Portius, w Biedronce, w Domu Handlowym Full Market,   w salonie fryzjerskim Emilia, czy w Akademii Urody. W styczniu młodzież planuje przeprowadzić również inne formy akcji.

A oto komunikat, w jaki sposób każdy z nas może włączyć się w akcję gimnazjalistów:
Osoby chętne mogą wpłacać pieniądze na rzecz dzieci w Kongo. Mogą to zrobić dzięki stronie http://www.unicef.pl/ lub bezpośrednio do skarbnika G5 Pauliny Michalskiej, przewodniczącej sekcji charytatywnej Pauliny Pyzochy lub opiekuna samorządu uczniowskiego Natalii Gałowicz - Ginter w Gimnazjum nr 5 w Krośnie, przy ul. Wyspiańskiego 20.

Jednocześnie młodzież dziękuje wszystkim, którzy zechcieli już pomóc. Dziękujemy, że są dobrzy ludzie, którzy chcą pomóc dzieciom, nie tylko tym blisko nas.

 

Agnieszka Ginalska
Foto: Gimnazjum nr 5

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj