Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Kolejne remonty w Krośnie

Krosno jest rozkopane, równocześnie odbywa się szereg remontów. Największy, to przebudowa ul. Niepodległości i Korczyńskiej, wraz z remontem mostu na Wisłoku. Nie brak kosmetycznych poprawek, jak na Rondzie Solidarności. Pilnego remontu potrzebuje też wiadukt nad torami, łączący ulice Mielczarskiego z Pużaka.

REKLAMA
Rondo i alternatywne drogi

Remont Ronda Solidarności to wyłącznie kosmetyka – Wymieniliśmy i ujednoliciliśmy sposób ułożenia krawężników – powiedział naczelnik Wydziału Drogownictwa UM Krosna, Ryszard Sokołowski. Wciąż brak rozwiązań dla kłopotliwego zbiegu ulic: Legionów, Piłsudskiego i Okrzei na tym rondzie. – Z jednej strony jest most, z drugiej strony są ulice, których kąt jest taki, że nie ma możliwości, żeby coś zrobić – tłumaczy naczelnik.
Można jednak szukać innych rozwiązań – Możemy przekierować ruch na zewnątrz, a nie na to skrzyżowanie – dodaje naczelnik Sokołowski.

alt

Wielu kierowców jedzie z ul. Okrzei w kierunku Starego Cmentarza i dalej w stronę ul. Krakowskiej. Dlatego docelowym rozwiązaniem będzie budowa dodatkowego mostu na Białobrzegach (obok oczyszczalni ścieków) i nowej drogi, łączącej ul. Białobrzeską z ul. Drzymały, która pozwoli ominąć centrum miasta. Równocześnie nowa droga zwiększy atrakcyjność terenów pomiędzy oczyszczalnią i ZUO, co może przyczynić się do nowych inwestycji. Niestety na to rozwiązanie trzeba będzie długo poczekać.


Fotografie z krośnieńskich remontów

Wcześniej ma zostać zrealizowany łącznik ul. Niepodległości z ul. Łukasiewicza – obok Ogródka Jordanowskiego. To pozwoli odciążyć ul. Podwale, Tkacką i samo Rondo Solidarności. – Jesteśmy na etapie uzyskania decyzji środowiskowej – powiedział nam naczelnik Ryszard Sokołowski. Łącznik, wraz z nowym mostem powinien powstać w przeciągu 2 – 3 lat.

Jednokierunkowy ruch na Niepodległości
Ul. Niepodległości jest remontowana na odcinku między ul. Lwowską, a Rondem Niezapominajki. Na tablicach informujących o objeździe ten odcinek oznaczony jest „zakazem wjazdu”. W praktyce ulica funkcjonuje jednak jako jednokierunkowa „w dół”. – Tak będzie do końca remontu – tłumaczy naczelnik SokołowskiNajpierw remontowana będzie jedna strona, później druga, nie przewidujemy zmiany kierunku ruchu.

alt

Utrudnienia na ul. Legionów
Wkrótce utrudnienia w ruchu powrócą na ul. Legionów. Po pracach przeprowadzonych na przełomie lutego/marca konieczne będzie położenie nowej nawierzchni. Może to być poważnym utrudnieniem przy prowadzonej równocześnie przebudowie na ul. Niepodległości. – Prace na ul. Legionów będą prowadzone popołudniami, poza godzinami szczytu. Po kilka godzin dziennie. Liczymy, że utrudnienia nie potrwają dłużej, jak trzy dni – zapewnia naczelnik Ryszard Sokołowski.

Remont wiaduktu
Remontu wymaga wiadukt nad torami łączący ul. Mielczarskiego z ul. Pużaka. Zwykle doraźnie wymaniane lub uzupełniane są deski. Tymczasem samą konstrukcję wiaduktu zżera rdza. – W najgorszym stanie są schody, w zimie posypywane solą – informuje Ryszard Sokołowski. Obecnie prowadzony jest remont polegający na wymianie desek, równocześnie, w miarę dostępu, oczyszcza się z rdzy i zabezpiecza metalową konstrukcję.

alt

Są to działania doraźne, pełny, gruntowny remont kosztowałby 800 tyś. złotych. – Stan wiaduktu, oprócz schodów, jest zadowalający. Kładka nie zagraża bezpieczeństwu – uspokaja na podstawie przeprowadzonej ekspertyzy naczelnik Sokołowski.

Piotr Dymiński
Foto: Piotr Dymiński

 

9 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj