KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Krosno - Parking

Parking z krośnieńskiego rynkuHandlowcy z Krosna, działający przy rynku, domagają się utworzenia na jego płycie parkingu. Według nich brak takiego miejsca stanowi przeszkodę w zwiększeniu ich dochodów. Twierdzą, że brak możliwości dojazdu pod sam sklep zniechęca klientów. Władze miasta nie przystały na tę propozycję, lecz zapewniają, że będą szukać innych rozwiązań. 

REKLAMA


Z uwagi na wysokie koszty prowadzenia działalności, rosnącą konkurencję, jak również ograniczoną liczbę miejsc parkingowych w okolicy śródmieścia, zagraża nam spadek dochodów i, w niektórych przypadkach, zawieszenie działalności. Jesteśmy przekonani, że więcej miejsc parkingowych wpłynie na zwiększenie liczby klientów i pozwoli na kontynuowanie prowadzenia działalności - tak brzmi oficjalne uzasadnienie wniosku restauratorów i właścicieli sklepów. Pod petycją podpisało się ponad 60 przedsiębiorców prowadzących działalność w obrębie starego miasta.


Sam prezydent Piotr Przytocki uważa jednak, że zezwolenie na parkowanie na rynku nie jest konieczne.

Uzasadnia to powstaniem nowego, położonego blisko rynku parkingu na ulicy Legionów. Zdanie prezydenta podzielili również radni. Według komisji gospodarki komunalnej i ochrony środowiska nowe miejsca parkingowe nie powinny powstać, ze względu na wizerunek miasta i zabytki starówki.

Przewodniczący komisji Bolesław Winiarski twierdzi, że rozpatrywana będzie możliwość utworzenia ruchomych schodów prowadzących z parkingów znajdujących się poniżej rynku.

 

Paulina Jurczak
Foto: Tomasz Zajdel
  • autor: Paulina Jurczak

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?