KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Rafał Grzywaczyk debiutant w mocnej Hondzie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Podczas inauguracyjnych rund Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski jakie rozegrane zostaną w Korczynie koło Krosna, zadebiutuje młody opolski zawodnik, trzykrotny Mistrz amatorskiego ścigania Rafał Grzywaczyk mieszkający w Krapkowicach. Rafał wystartuje w gronie 82 zawodników jacy zgłosili się do 1 i 2 rundy GSMP – 9 Wyścig Górski Prządki 2012. Bronią opolanina będzie Honda CRX przygotowana w specyfikacji grupy Open, czyli samochodów z maksymalnymi przeróbkami.

REKLAMA


Zawody rozgrywane na 4540m trasie rozegrane zostaną w najbliższy weekend 19 i 20 maja, a trasa poprowadzi z korczyńskiego rynku do Rezerwatu Prządki. W latach ubiegłych, pogoda nie rozpieszczała zawodników. Ulewy jakie przechodziły nad Korczyną mieszały mocno w klasyfikacji. Tym razem meteorolodzy zapowiadają iście wakacyjną pogodę, czyli słońce i temperatury bliskie 25 stopniom.

alt

Rafał Grzesiński:
Debiutuję w GSMP po sześciu latach ścigania się w amatorskich imprezach. W trakcie mojej kariery zdobyłem 3 tytuły Mistrza Opolszczyzny. Teraz spełniam swoje marzenie jakim od dawna było wystartować w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski. Jadę w klasie Open-2000, czyli takiej, gdzie możliwe są pełne modyfikacje. Musze przyznać będzie ciężko, bo przyszło mi walczyć z Mistrzem Polski Romkiem Baranem, który jest świetnym kierowcą a zarazem bardzo doświadczonym. Liczę po cichu na 2 miejsce. Może sprzętowo nie jest do końca tak jak bym chciał, ale nadrabiam chęciami i wolą walki oraz determinacją. W Korczynie celuję w czas 2.25, jeśli będzie lepszy to będę z tego bardzo zadowolony. Pierwsze zawody przeznaczam na trening i chcę je po prostu ukończyć. Liczę również, że ten występ pozwoli mi zdobyć nowych sponsorów, żeby doinwestować auto. Jako debiutant znam trasę idealnie. Można mnie obudzić w nocy, a ja wyrecytuję zakręt w zakręt. Odcinek z Korczyny do Rezerwatu w Prządkach jest fajny, szybki, ale na pierwszy start wolałbym zdecydowanie Banovce. Drugi dzień zawodów przeznaczam na full attak. Dziękuję moim sponsorom,  dzięki którym mogę pojawić się w GSMP: firmie Serwis Opon Pit Stop,  KIMBEX Dream Cars oraz firmie CASADA Health & Beauty. Zapraszam do Korczyny na inaugurację sezonu i do zobaczenia an trasie.

Łukasz Strzelecki
Press Officer | Pit Stop Team

  • autor: Łukasz Strzelecki
Ostatnio zmieniany piątek, 18 maj 2012 08:59

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?