KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Zakończyły się VI Krośnieńskie Targi Edukacyjne Polecamy

VI Krośnieńskie Targi Edukacyjne w KrośnieZakończyły się VI Krośnieńskie Targi Edukacyjne pod patronatem Prezydenta Miasta Krosna. Uroczystego otwarcia Targów, w obecności zaproszonych gości, przedstawicieli  Kuratorium Oświaty, dyrektorów szkół dokonał Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki, który życzył gimnazjalistom trafnych decyzji w wyborze właściwej szkoły.

REKLAMA


Każdy z was staje przed ważnym i trudnym wyborem. Głównym zadaniem tych targów jest pomoc w dokonaniu racjonalnego wyboru właściwej szkoły – powiedział na rozpoczęcie targów Bronisław Baran Zastępca Prezydenta Miasta Krosna.


Z roku na rok pracujemy nad tym, aby oferta edukacyjna w naszym mieście była bogatsza i ciekawsze przede wszystkim dla Was uczniów, którzy zdobywać wiedzę na nowopowstałych kierunkach czy zawodach. Cieszy nas tak duże zainteresowanie targami. Mam nadzieję, że i w tym roku dobrze wykorzystacie ten czas i zdobędziecie maksimum informacji o danej szkole czy zawodzie, który najbardziej Was interesuje – dodał Zastępca Prezydenta

alt
 
Wśród gości zaproszonych była także Zofia Igras Dyrektor Wydziału Edukacji Ponadgimnazjalnej i Ustawicznej Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Pomysł krośnieńskich targów bardzo mi się podoba. Patrzę z uznaniem na profesjonalizmu z jakim ta impreza została przygotowana. Jestem pewna, że kolejne edycje targów będą się cieszyć niesłabnącą popularnością, pomagając następnym rocznikom gimnazjalistów w dokonaniu trafnych wyborów – powiedziała przedstawicielka Kuratorium Oświaty.

Bogatą ofertę zaprezentowały wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z terenu gminy Krosno i powiatu krośnieńskiego zarówno publiczne, jak i niepubliczne oraz szkoły artystyczne. Fachową pomocą w zakresie wyboru dalszego etapu nauki służyli nauczyciele trzech poradni psychologiczno – pedagogicznych. Uczniowie mogli spotkać się także z pracownikami Ochotniczych Hufców Pracy.

alt

Targi Edukacyjne odwiedziło blisko 3 tysiące uczniów gimnazjów nie tylko  z Krosna i powiatu krośnieńskiego, ale i z bardziej odległych miejscowości, między innymi z  Malinówki, Haczowa, Szebni, Jasła, Jasienicy Rosielnej, Brzozowa, Bliznego, Nienaszowa, Frysztaka, Jasionowa, Jabłonicy Polskiej, Trześniowa i Orzechówki.

Pod opieką swoich nauczycieli Targi zwiedziło 615 uczniów z krośnieńskich szkół, 1583 z gimnazjów powiatu ziemskiego i ponad 400 gimnazjalistów z innych powiatów.

W czasie targów pracownicy Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krosna na stoisku „Nabór 2009” prezentowali zasady elektronicznych zapisów do szkół i przedszkoli. Dodatkową możliwością poszerzenia wiedzy były organizowane przez kilka szkół  Dni Otwarte.

alt

Targi odwiedzili także rodzice gimnazjalistów oraz rodzice zainteresowani zapisem dzieci do krośnieńskich przedszkoli.

Odwiedzający stoiska będą mogli w dowolnej chwili zapoznać się z ofertą krośnieńskich szkół, z zasadami i terminami naboru poprzez specjalny serwis internetowy http://nabor.pcss.pl/krosno.

UM Krosno
  • autor: UM Krosno

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?