Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl

Uczeń "Mechanika" 8 w Polsce

“Mechanik” czyli ZSP nr 3 w Krośnie, reprezentował nasze miasto w Finale Olimpiady Techniki Samochodowej. Uczestnicy musieli poradzić sobie z usterkami samochodu. Szkoła zajęła 4 miejsce w Polsce. To kolejny sukces uczniów “Mechanika”.

alt

11 maja 2013 r. w siedzibie firmy Robert BOSCH Sp. z o.o. przy ul. Jutrzenki 105 w Warszawie odbył się finał Ogólnopolskiej XIV Olimpiady Techniki Samochodowej. ZSP Nr 3 "MECHANIK" im. Stanisława Staszica w Krośnie reprezentował tegoroczny maturzysta Kamil Mermer. Na tym etapie stanął do rywalizacji razem z 17 innymi uczestnikami finału.

Uczestnicy Turnieju mieli dwa zadania: wykryć przyczyny niesprawności układu klimatyzacji samochodu ćwiczebnego oraz znaleźć przyczyny niesprawności elektronicznego układu pedału przyspieszenia silnika o zapłonie iskrowym, który pracował w trybie awaryjnym za pomocą diagnoskopu FSA Bosch.

Wcześniej w półfinale przeprowadzonym 23 marca 2013 r. rywalizowało 441 uczniów reprezentujących aż 166 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Po analizie punktacji w półfinale oraz w etapie finałowym XIV edycji Olimpiady Techniki Samochodowej w klasyfikacji indywidualnej reprezentant Krosna zajął 8 miejsce. Dorobek punktowy Kamila Mermer i Marka Solińskiego (półfinalisty), uplasował “Mechanika” na 4 miejscu w Polsce.

Patronat nad Olimpiadą sprawuje Minister Edukacji Narodowej.