Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Wacław Turek - Artysta Fotograf

Wacław Turek został przyjęty w poczet Stowarzyszenia Twórców Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej i jest upoważniony do używania tytułu Artysta Fotograf. To kolejne wyróżnienie dla znakomitego krośnieńskiego fotografika.

alt

Wacław Turek to znany w Krośnie fotograf. Towarzyszy wszystkim ważnym wydarzeniom naszego miasta. Został doceniony licznymi nagrodami, a jego prace można było podziwiać na wielu wystawach.

W sierpniu ubiegłego roku w Rużomberku na Słowacji nadano mu tytuł Honorowego Członka Związku Słowackich Fotografów jako jedynemu Polakowi. Nadanie Wacławowi Turkowi wręczył prezes Lubomir Schmida. Jest to tytuł za wieloletnią współpracę na rzecz promocji i rozwoju fotografii słowackiej.

alt

Natomiast 5 grudnia w  Warszawie Wacław Turek został ponownie doceniony w Polsce. Otrzymał  z rąk prezesa Mieczysława Cybulskiego legitymację Fotoklubu RP.

Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców powstał w 1995 roku. Zrzesza artystów fotografów (fotografików), twórców fotografii artystycznej. Nawiązuje do tradycji Fotoklubu Polskiego, którego głównym celem było rozwijanie fotografii artystycznej, nazwanej przez Jana Bułhaka - fotografiką.

alt

Statutowym celem działania Fotoklubu RP jest rozwój i upowszechnianie fotografii artystycznej oraz współuczestniczenie w rozwoju kultury. Stowarzyszenie reprezentuje interesy twórcze i zawodowe swych członków.

alt

Wacek Turek jest również redaktorem CROSCENY, wiceprezesem Rzeszowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich, szefem Krośnieńskiego FOTOKLUBU i Klubu Literackiego RCKP.

(rckp), (pd)

4 komentarzy

 • Klaudia

  Brawo.gratulacje dla Pana

  Zgłoś nadużycie Klaudia niedziela, 15, grudzień 2013 15:44 Link do komentarza
 • zag-a

  Szczere gratulacje Panie Wacławie. Jest Pan nie tylko świetnym muzykiem, fotografikiem, poetą ale również mecenasem sztuki i skromnym, dobrym, wrażliwym człowiekiem.

  Zgłoś nadużycie zag-a piątek, 13, grudzień 2013 13:24 Link do komentarza
 • były

  wszystkiego dobrego Waławie- po raz kolejny pokazałeś jak i inni, że kasprzyk była dyrktorka kdk oraz częśc radnych z klubu samorządowego nie miała rację odnośnie pracowników kdk a co za tym idzie przyznawanie premii według wazeliniarstwa a nie zasług i pracy. jeszcze raz gratuluję

  Zgłoś nadużycie były piątek, 13, grudzień 2013 13:21 Link do komentarza
 • agent tomek

  ... że on jest artysta to wiedziałem, ale fotograf... nie miałem pojęcia.

  Zgłoś nadużycie agent tomek piątek, 13, grudzień 2013 12:09 Link do komentarza

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj