KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

WROCANKA: płonął drewniany dom

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. KrosnoCIty.pl

Wczoraj (czwartek 20.03) około godziny 18:00 doszło do pożaru w drewnianym budynku w miejscowości Wrocanka (gmina Miejsce Piastowe). Prawdopodobną przyczyną pożaru mógł być nieszczelny przewód kominowy.

REKLAMA


W czwartek (20.03) przed godziną 18 krośnieńscy strażacy, zostali zaalarmowani o zadymieniu drewnianego budynku mieszkalnego w miejscowości Wrocanka. Dopiero na miejscu okazało się, że ogniem objęty jest drewniany strop przy kominku.

Działania straży pożarnej polegały na ugaszeniu zarzewia ognia, oddymieniu poddasza, a następnie rozbiórce nadpalonych elementów oraz sprawdzenie kamerą termowizyjną miejsca zdarzenia. Cała akcja trwała około 90 minut. Przyczyną pożaru mógł być nieszczelny przewód kominowy. Dużych strat udało się uniknąć dzięki szybkiemu powiadomieniu strażaków.

Strażacy przypominają, właściciel domu ma obowiązek raz w roku zlecić kontrolę przewodów kominowych kominiarzowi z uprawnieniami mistrza kominiarskiego. Dotyczy to przewodów dymowych, które odprowadzają dym, przewodów spalinowych odprowadzających spaliny z kotłów grzewczych, a także przewodów wentylacyjnych.

Rozpoczęła się kalendarzowa wiosna, ale sezon grzewczy jeszcze się nie skończył. Przypominamy o niebezpieczeństwach związanych z urządzeniami grzewczymi i tlenkiem węgla: Tlenek węgla nadal niebezpieczny. Dwie osoby w szpitalu.

pd/krosno112.pl

  • autor: pd/krosno112.pl

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?