KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Śmiertelny wypadek paralotniarza. Umorzono śledztwo

Śmiertelny wypadek paralotniarza. Umorzono śledztwo Fot. KrosnoCity.pl

Nie ma podstaw, by komukolwiek postawić zarzuty- tak prokuratura komentuje umorzenie śledztwa w sprawie tragicznej śmierci paralotniarza w kwietniu ubiegłego roku. Do wypadku przyczynił się splot nieszczęśliwych okoliczności.

REKLAMA


O wypadku, do którego doszło 7 kwietnia ubiegłego roku, informowaliśmy w KrosnoCity.pl: Wypadek paralotni. Nie żyje 36-letni pilot

Na lotnisku w Targowiskach odbywały się loty na paralotni z użyciem wyciągarki. Gdy pilot wzniósł się na wysokość około 30 metrów, doszło do zerwania liny.

- "Lekko ściągnij sterówki i przyhamuj lekko skrzydło" - takie polecenie dostał paralotniarz od kierujących startem. On jednak był zbyt wystraszony i zbyt energicznie ściągnął sterówki i stan ten utrzymał przez pewną chwilę. To doprowadziło do tzw. "przeciągnięcia". Paralotnia zaczęła spadać - mówi nam prokurator Janusz Ohar, rzecznik prasowy prokuratury w Krośnie.

Upadek był dla 36-letniego mężczyzny śmiertelny. Prokuratura nie znalazła podstaw, by komukolwiek postawić zarzuty. Biegły do spraw lotnictwa stwierdził, że doszło do nieszczęśliwego splotu wydarzeń: zerwania liny i nieprawidłowej reakcji pilota.

Biegły ocenił, że wszystko odbywało się zgodnie z procedurami. Wszyscy mieli konieczne uprawnienia i byli trzeźwi.
Prokuratura umorzyła postępowanie 31 grudnia 2014 roku.

pd

  • autor: pd

1 komentarz

  • Jagoda

    Przypuszczałam ,że" winą " obarczą Piotra , bo ten już nic nie może powiedzieć na swoją obronę.. Ciekawa jestem jak" długo pękała lina"? Ile czasu miał na "konwersacje" z instruktorem i właściwą reakcję jak wysokość była zaledwie 30 m???

    Zgłoś nadużycie Jagoda środa, 28, styczeń 2015 10:11 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?