Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Zapomnieli o bezpiecznej odległości Polecamy

Zapomnieli o bezpiecznej odległościAż siedem samochodów zostało uszkodzonych w dwóch kolizjach, do których doszło dzisiaj przed południem w powiecie krośnieńskim. W obydwu przypadkach samochody kolejno najeżdżały na siebie. Ich kierowcy najwyraźniej zapomnieli, że pomiędzy będącymi w ruchu pojazdami musi być zachowany bezpieczny odstęp. Na szczęście nikt nie został ranny.

REKLAMAKilka minut przed godz. 7 w Potoku, na drodze krajowej nr 28, na tył jadącego w kierunku Krosna renault scenic, najechał daewoo lanos, kierowany przez 48-letnią mieszkankę Jasła. Zaraz potem w tył lanosa uderzało audi 80 kierowane przez 29-letnią mieszkankę gminy Miejsce Piastowe, a w audi – vw golf. Za kierownicą tego ostatniego samochodu siedział 21-letni mieszkaniec gminy Jasło.

W efekcie kolizji najbardziej ucierpiały będące pośrodku audi i lanos. Obydwa samochody mają uszkodzone przednie i tylne części nadwozia. Kierowcy obydwu aut wystąpili również w podwójnej roli, sprawców i pokrzywdzonych.

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez niezachowanie bezpiecznego odstępu pomiędzy pojazdami, policjanci ukarali kierowców lanosa, audi i vw mandatami karnymi.

Podobny przebieg miała kolizja, do której doszło ok. godz. 9.20 na ul. Lewakowskiego w Krośnie. Jadąca fiatem panda w kierunku ul. Krakowskiej 42-letnia krośnianka uderzyła w  tył seata ibizy, a ten wpadł w stojące przed nim renault clio. Obydwa pojazdy zatrzymały się, aby na zwężeniu jezdni przepuścić inne samochody i ominąć miejsce robót drogowych. Za kierownicą clio siedział kursant, zdający egzamin na prawo jazdy pod nadzorem egzaminatora.

Odpowiedzialną za spowodowanie kolizji kobietę policjanci ukarali mandatem karnym.

Na konta wszystkich sprawców trafi również po 6 pkt karnych. 

 

KMP Krosno

Foto: Mateusz Głód

2 komentarzy

 • emil

  Ale kto zostali ukarani 6 punktami karnymi? no chyba tylko kobieta bo to ona najechała i popchała dalej poprzedzający ją samochód...
  BO TO PLAGA NIE ZACHOWANIA ODSTĘPU ! powinno być jak we Francji co 2s samochód...

  Zgłoś nadużycie emil poniedziałek, 07, wrzesień 2009 02:10 Link do komentarza
 • Asia

  Ciekawe czy kursant zdał.....

  Zgłoś nadużycie Asia piątek, 04, wrzesień 2009 18:05 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj