KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register LoginJedna osoba zginęła w pożarze w Cergowej. Ogień był widoczny z sąsiedniej miejscowości

Jedna osoba zginęła w pożarze w Cergowej. Ogień był widoczny z sąsiedniej miejscowości Fot. Krosno112.pl

Do pożaru doszło w piątek (28 kwietnia). Rano strażacy zostali powiadomieni o pożarze w Cergowej. Pierwsza informacja była z sąsiedniej miejscowości, kobieta ze względu na odległość nie potrafiła podać szczegółów, a tym bardziej adresu.

REKLAMA


Akcja strażaków trwała przez kilka godzin. Na miejsce w sumie skierowano 6 zastępów. Od czego się zaczęło?

- O godzinie 4.52 do PSP w Krośnie zadzwoniła kobieta, iż widzi ze swojego domu palący się budynek w Cergowej, ale jest zbyt daleko, by mogła podać dokładniejsze szczegóły - relacjonuje bryg. Mariusz Kozak.


Fot. Mariusz Kozak / KM PSP Krosno

Po kilku minutach wpłynęło również zgłoszenie poprzez nr 112 z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Rzeszowie. Ogień zobaczył sąsiad. Do pożaru zostały natychmiast zadysponowane dwa samochody pożarnicze z KM PSP Krosno oraz jednostki OSP Dukla, Równe, Jasionka i Głojsce.

- Na miejsce zdarzenia najszybciej, bo o godz. 5.00 dojechała jednostka OSP Dukla. W tym momencie ogniem objęty był cały drewniany budynek mieszkalny. Uzyskując informację od mieszkańca sąsiedniego budynku, że w palącym się domu może znajdować się starszy mężczyzna, strażacy z OSP Dukla ubrani w aparaty ochrony dróg oddechowych podjęli próbę wejścia do palącego się domu. Jednakże wycofali się ze względu na zbyt wysoką temperaturę i szalejący ogień - stwierdza bryg. Kozak. Wcześniej do budynku próbował wejść sąsiad, ale nie było to już możliwe.

Dopiero po częściowym ugaszeniu budynku strażacy z Krosna weszli do obiektu i z jednego z pomieszczeń wynieśli poszkodowaną osobę na zewnątrz.

- Mężczyznę przekazano obsadzie karetki pogotowia ratunkowego, która stwierdziła zgon. Odstąpiono od czynności ratowniczych ze względu na całkowite zwęglenie ciała - informuje bryg. Kozak.


Fot. Krosno112.pl

Działania na miejscu pożaru trwały do godziny 9. Przelewając wodą dokonywano rozebrania spalonej konstrukcji dachu i ścian budynku, wyniesienia materiałów palnych oraz przeszukania i sprawdzenia kamerą termowizyjną całego pogorzeliska.

Miejsce pożaru zostało przekazane Policji, która pod nadzorem prokuratora będzie prowadziła dochodzenie ustalenia przyczyn powstania pożaru.


Fot. Mariusz Kozak / KM PSP Krosno

Ogółem w bezpośrednich działaniach wzięło udział 6 pojazdów i 23 strażaków z JRG PSP Krosno oraz OSP Dukla, Równe, Jasionka, Głojsce, a także Policja, pogotowie ratunkowe, pogotowie energetyczne i gazowe.

pd/red.
Fot. Krosno112.pl, Mariusz Kozak / KM PSP Krosno

  • autor: pd/red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?