KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Pomylił radiowóz z taksówką Polecamy

altFałszywe zawiadomienie o włamaniu, spowodowało niepotrzebną interwencję policyjnego patrolu. Wzywający Policję pijany 18-latek miał nadzieję, że funkcjonariusze odwiozą go do domu, do Sanoka. Młody człowiek pojechał dokładnie w przeciwnym kierunku – do policyjnego aresztu w Krośnie.

REKLAMA


Przedwczoraj, około godz. 22.30, krośnieńska Policja została powiadomiona o włamaniu do internatu w Iwoniczu. Interweniujący w tej sprawie policjanci z posterunku w Miejscu Piastowym, zastali w pobliżu budynku 18-letniego mieszkańca Sanoka, który z rozbrajającą szczerością oświadczył, że to on wzywał Policję, ale włamanie wymyślił i miał to być tylko pretekst do przyjazdu radiowozu.

Nastolatek stwierdził, że jest nietrzeźwy i nie ma, ani gdzie spać, ani czym wrócić do domu. Zagroził, że jeżeli policjanci go nie odwiozą, to pójdzie do Sanoka pieszo. Po badaniu na alkomacie w organizmie młodego człowieka istotnie stwierdzono 1,2 promila alkoholu. W tej sytuacji, w obawie o bezpieczeństwo mężczyzny, funkcjonariusze zadecydowali o zatrzymaniu go do wytrzeźwienia.

Wczoraj, w chwili zwolnienia, nastolatek otrzymał wezwanie do zapłaty za pobyt w policyjnych pomieszczeniach dla osób doprowadzonych do wytrzeźwienia, w wysokości 100 zł. Za fałszywe zawiadomienie, które wywołało niepotrzebną czynność funkcjonariuszy Policji, 18-latkowi grozi natomiast kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny do 1 500 zł.

Tym samym mężczyzna przekonał się, że zdecydowanie lepszym wyjściem było wynajęcie taksówki lub znalezienie noclegu na terenie Iwonicza.

 

KMP Krosno

  • autor: KMP Krosno

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?