KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nielegalni imigranci zatrzymani w Lipowicy

Nielegalni imigranci zatrzymani w Lipowicy Fot. archiwum BOSG

Dwie dorosłe osoby i pięcioro dzieci podróżowało na naczepie ciężarówki jadącej do Niemiec. Na pojazd mieli wejść po przekroczeniu greckiej granicy. Zatrzymani zostali w powiecie krośnieńskim, w Lipowicy. Przemytnikom mieli zapłacić 8 tysięcy Euro.

REKLAMA


Imigrantów znaleziono godzinach porannych w Lipowicy (gm. Dukla). Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej kontrolujący pojazdy, zostali zaalarmowani przez polskiego kierowcę jednego z samochodów ciężarowych, że z wnętrza jego naczepy dochodzą odgłosy mogące świadczyć o przebywaniu tam osób. Ciężarówka wiozła z Turcji do Polski towar w postaci elementów klimatyzacji zabezpieczony plombami celnymi.

- W wyniku podjętych działań ujawniono w przestrzeni ładunkowej naczepy siedem osób, dwie osoby dorosłe oraz pięcioro dzieci wieku od 6 do 16 lat (trzy dziewczynki i dwóch chłopców). Na miejsce niezwłocznie przyjechali funkcjonariusze Straży Granicznej z Sanoka, którym zgodnie z właściwością przekazano ujawnione osoby - informuje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej.

Cudzoziemcy nie posiadali przy sobie dokumentów tożsamości, znajdowali się w dobrej kondycji psychofizycznej oraz nie wymagali pomocy medycznej.

Straż Graniczna informuje, że w trakcie rozmowy przeprowadzonej z pomocą tłumacza ustalono, że cudzoziemcy pochodzą z Syrii (narodowość kurdyjska). Jako cel swojej podróży podali Niemcy, gdzie chcieli dołączyć do rodziny. Cudzoziemcy zeznali, że w naczepie zostali umieszczeni już po przekroczeniu granicy z Grecją przez dwie nieznane im osoby, które poprzez przecięcie linek zabezpieczających plandekę, miały pomóc im dostać się do środka. Jak oświadczyli, za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy z Turcji oraz dalszą podróż zapłacili przemytnikom 8 tys. euro.

W związku z nielegalnym przekroczeniem granicy, osobom dorosłym zostały przedstawione zarzuty z art. 264§2 KK. Kierowca samochodu ciężarowego został przesłuchany w charakterze świadka.

(bosg), red., pd
Fot. archiwum BOSG

  • autor: (bosg), red., pd

3 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?