Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Podpalaczowi z Jedlicza grozi do 5 lat pozbawienia wolności

Podpalaczowi z Jedlicza grozi do 5 lat pozbawienia wolności Fot. Krosno112.pl

29-letniego podpalacza z Jedlicza został przesłuchany i przyznał się do wzniecenia pożaru. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

REKLAMAW nocy z 18 na 19 listopada 29-latek podłożył ogień pod pryzmę styropianu, który składowany był w niedalekiej odległości od budynku wielorodzinnego, który był remontowany

- W wyniku podpalenia, pożar rozprzestrzenił się na sąsiednie garaże, niszcząc ich konstrukcję oraz znajdujące się wewnątrz sprzęty. W jednym z budynków zaparkowany był między innymi sportowy motocykl. Niezwłocznie do działań skierowano kilka zastępów straży pożarnej oraz policjantów, gdyż istniało podejrzenie, że przyczyną pożaru było podpalenie - informuje Policja z Krosna.

- Funkcjonariusze z jedlickiego komisariatu ustalili świadków, którzy wskazali mężczyznę mogącego mieć związek z podpaleniem. Z zebranych informacji wynikało, że w chwili wybuchu pożaru, sprawca dorzucał do ognia kolejne płyty styropianu, co powodowało szybkie rozprzestrzenianie się ognia - dodaje KMP Krosno.

Zatrzymany mężczyzna twierdził że był postronnym świadkiem całego zdarzenia i zapoczątkował akcję ratowniczą. - Funkcjonariusze znaleźli przy nim sprzęt elektroniczny do nasłuchu korespondencji służb ratunkowych. Badanie stanu trzeźwości zatrzymanego 29-latka wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Został przesłuchany i przyznał się do wzniecenia pożaru - informuje Policja.

29-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj