Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

34-latek z pościgu usłyszał dwa zarzuty, w tym za posiadanie narkotyków. Sprawa jest rozwojowa

34-latek z pościgu usłyszał dwa zarzuty, w tym za posiadanie narkotyków. Sprawa jest rozwojowa Fot. archiwum KMP Krosno

34-latek, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed Policją został przesłuchany i usłyszał zarzuty. W mieszkaniu sprawcy drogowych wykroczeń odnaleziono narkotyki. Policja czeka na wyniki badań krwi mężczyzny.

REKLAMAPrzypominamy, że do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek (10/11 sierpnia) w Krośnie przy ul. Jana Pawła II.

- Około godziny 23.30 policjanci podjęli próbę zatrzymania do kontroli osobowe Renault, którego kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość. Kierowca nie zatrzymał się, przyspieszył i zaczął uciekać - mówi asp. szt. Paweł Buczyński, oficer prasowy krośnieńskiej Policji.

- Kierujący pędził ulicami miasta, a następnie drogą krajową nr 28 w kierunku Rymanowa. Lekceważył przepisy ruchu drogowego, uszkodził radiowóz, przekraczał prędkość, jechał bez włączonych świateł, ignorował sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie się. Po kolizji z radiowozem, porzucił kierowany przez siebie samochód i uciekał pieszo. Policjanci oddali strzały ostrzegawcze w powietrze. Chwilę później mężczyzna został zatrzymany na ul. Zdrojowej w Rymanowie Zdroju - relacjonuje asp. szt. Paweł Buczyński.

34-latek podróżował z 29-letnią kobietą. Z nieoficjalnych informacji wynika, że mężczyzna przed zdarzeniem spotkał się z kobietą po raz pierwszy.

Dwa zarzuty
Pierwszy dotyczy niezatrzymania się do kontroli drogowej, drugi - posiadania narkotyków. Wiadomo również, że mężczyzna odpowie za szereg wykroczeń w ruchu drogowym. - Czekamy na wyniki badań krwi pod kątem alkoholu lub środków odurzających. Jest to znaczące dla sprawy. Trwają czynności procesowe, w tym analiza z kamer monitoringów na trasie pościgu. Zarzutów może być więcej - zaznacza asp. szt. Paweł Buczyński.

Mężczyźnie grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Jak podkreśla rzecznik Policji, sprawa ma charakter rozwojowy.

 

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj