Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl

Kolizji towarzyszył brak znaku i brak oświetlenia

Kolizji towarzyszył brak znaku i brak oświetlenia Fot. KrosnoCity.pl

W kolizji na skrzyżowaniu ulic Kolejowej i Tysiąclecia w Krośnie ucierpiały trzy osoby. Policja zatrzymała prawo jazdy 21-latkowi kierującemu BMW. Mężczyzna tłumaczy się, że na skrzyżowaniu nie było oznakowania.

REKLAMADo głośnego zdarzenia doszło w czwartek, 19 listopada po godz. 20. Zobacz: BMW, Mazda i Mann - kolizja przy ul. Kolejowej

- 21-letni kierujący BMW jadąc ul. Wyzwolenia, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy Mazdy, doprowadzając do zderzenia. BMW zostało jeszcze zepchnięte na ciężarowego Mana, który z ul. Tysiąclecia włączał się do ruchu - poinformował asp. szt. Paweł Buczyński, rzecznik krośnieńskiej Policji.

Z powodu rażącego naruszenia przepisów kierowcy BMW zatrzymano prawo jazdy. Sprawa została skierowana do sądu.

Czy do zdarzenia mogły przyczynić braki w oznakowaniu i niesprawne oświetlenie?
Kierowca BMW jest mieszkańcem powiatu sanockiego. Tłumaczy się, że znajdował się w nieznanym miejscu, a przed wjazdem na skrzyżowanie nie było oznakowania. Faktycznie, po pracach remontowych słupek ze znakami leżał na pobliskim trawniku. Przypomina to sytuację z ulicy Naftowej, gdzie po zakończeniu prac remontowych przez długi czas przejście dla pieszych było oznakowane tylko od jednej strony. O tym informowała KrosnoSfera: Z ul. Naftowej uciekła zebra Na Naftowej - na szczęście nie doszło do wypadku.

Inaczej było na skrzyżowaniu ul. Kolejowej z ul. Tysiąclecia, gdzie przy nieprawidłowym oznakowaniu niemal od razu doszło do zderzenia. Policja podkreśla, że brak znaku nie usprawiedliwia kierowcy BMW. Na skrzyżowaniu nie było żadnego oznakowania, zatem powinien je traktować zgodnie z zasadą „prawej ręki”, a nie zakładać, że ma pierwszeństwo.

Brak znaku, to nie jedyny problem z infrastrukturą skrzyżowania. Od około 2 miesięcy nie działało kilka latarni przy ul. Kolejowej, w tym latarnie, które powinny oświetlać skrzyżowania Kolejowej z Wolności i z Tysiąclecia oraz sąsiadujące z nimi przejścia dla pieszych. Brak oświetlenia prawdopodobnie nie wpływał na przebieg zdarzenia, ponieważ nadjeżdżająca Mazda powinna być dobrze widoczna dzięki światłom mijania.

Oświetlenie i brakujący znak powróciły na miejsce już w pierwszym dniu po głośnej kolizji.

pd

 • autor: pd

4 komentarzy

 • maniek

  Wydział Drogownictwa UM to dno dna. Tam pracują matoły. Wystarczy rzucić okiem na remonty czy nowe inwestycje. Posadowienie znaku drogowego w pionie to już szczyt dla tych darmozjadów

  Zgłoś nadużycie maniek poniedziałek, 23, listopad 2020 14:13 Link do komentarza
 • rogol

  A gdzie byl dozor nadzorujacy te prace>
  to oni ponosza wine za wtpadek bo nie dopilnowali by po prcach wszystko doprowadzic do urzywalnosci jak przed robotami.
  Dlatego zaistnial ten wypadek.
  Policjant nie ma racji bo i takie skrzyzowanie jak on mowi jest zawsze oznakowane.

  Zgłoś nadużycie rogol poniedziałek, 23, listopad 2020 13:24 Link do komentarza
 • Kokolobolokoko

  Łostaje łodac uprawiniena spowrotem tajo prowda. Nie było znaku, lezoncy znak drogowy niełobowionzuje ale sparwa że łochocłocho

  Zgłoś nadużycie Kokolobolokoko niedziela, 22, listopad 2020 16:54 Link do komentarza
 • Gibalski

  A co pracującym tam trutniom przeszkodziło, żeby postawić znak? To raptem 10 minut roboty. Ale po co stawiać znaki, lepiej zwalić winę na kierowców, że nie przestrzegają przepisów. Polska to nadal dziwny kraj, szlag człowieka trafia.

  Zgłoś nadużycie Gibalski niedziela, 22, listopad 2020 16:10 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj