Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

51-latek stosował przemoc wobec rodziny. Ma zakaz powrotu do domu

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie autorstwa RODNAE Productions / Pexels.

Policjanci zastosowali wobec 51-latka nakaz natychmiastowego opuszczenia zajmowanego przez niego mieszkania oraz zakaz zbliżania się do jego bezpośredniego otoczenia. Mężczyzna podejrzewany jest o stosowanie przemocy domowej.

REKLAMAW minionym tygodniu, dzielnicowi z Korczyny interweniowali w mieszkaniu jednej z rodzin, gdzie nietrzeźwy mężczyzna miał stosować przemoc fizyczną i psychiczną wobec współdomowników.

- Po szczegółowym rozpoznaniu sytuacji rodziny, mundurowi uznali za zasadne zastosować wobec 51-latka nakaz natychmiastowego opuszczenia zajmowanego przez niego mieszkania oraz zakaz zbliżania się do jego bezpośredniego otoczenia - informuje asp. szt. Paweł Buczyński, oficer prasowy krośnieńskiej Policji.

Jak relacjonuje rzecznik, w trakcie trwania interwencji pijany awanturnik stawał się jednak coraz bardziej agresywny, dlatego też został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Na skutek zastosowanych przez funkcjonariuszy narzędzi z ustawy antyprzemocowej, mężczyzna nie ma prawa powrotu do swojego miejsca zamieszkania.

30 listopada 2020 roku zaczęła obowiązywać ustawa antyprzemocowa. Zgodnie z zawartymi w niej zapisami sprawca przemocy, który stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia domowników, po wydaniu nakazu przez policjantów, musi bezzwłocznie opuścić mieszkanie oraz otrzymuje zakaz zbliżania się do niego. Uprawnienia do wydania nakazu zostały przyznane Policji oraz Żandarmerii Wojskowej. Nakaz będzie obowiązywał przez 14 dni, jednak na wniosek osoby dotkniętej przemocą sąd może przedłużyć ten okres.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj