KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Małżeństwo z Krosna oszukane metodą "na wnuczka"

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Małżeństwo seniorów z Krosna padło ofiarą oszustwa za pomocą tzw. metody "na wnuczka". Podstawą do przekazania oszczędności miało być zwolnienia ich wnuczki z aresztu.

REKLAMA


W minionym tygodniu policjanci zostali powiadomieni o oszustwie metodą na "wnuczka", którego ofiarą padło małżeństwo seniorów z Krosna. Przestępcy, poprzez umiejętne poprowadzenie rozmowy, przekonali małżonków o konieczności wpłaty pieniędzy na poczet zwolnienia ich wnuczki z aresztu. Nieświadomi podstępu seniorzy, przekazali oszustom swoje oszczędności.

Pomimo kampanii społecznych i publikacji medialnych, policjanci wciąż odbierają sygnały o przestępczej działalności oszustów wyłudzających od starszych osób pieniądze metodą na tzw. "wnuczka" i "policjanta".

Pamiętajmy, że przy tego typu przestępstwach bardzo ważną rolę odgrywa profilaktyka, której głównym celem jest uświadomienie osobom starszym, niebezpieczeństw grożących im ze strony oszustów. Ważne jest również, by z zagrożeń zdawali sobie sprawę także młodzi ludzie, którzy mając codzienny kontakt ze swoimi rodzicami lub dziadkami, uwrażliwiali ich na czyhające zagrożenia.

Oprócz dobrze znanych oszustw metodą "na policjanta" i "na wnuczka" przestępcy stosują również inne, przedstawiając się jako pracownicy socjalni lub personel medyczny świadczący pomoc seniorom w dobie pandemii koronawirusa.

Policja przypomina, by seniorzy starali się nie rozmawiać z nieznajomymi. W sytuacji pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości, należy kontaktować się z najbliższą jednostką Policji telefonując na alarmowy numer 112.

 • autor: (red.) / Źródło: KMP Krosno

3 komentarzy

 • ::

  nie wykryte jeszcze?

  Zgłoś nadużycie :: niedziela, 21, luty 2021 11:04 Link do komentarza
 • ormo

  Z pewnością przestępstwa wówczas by ustaly

  Zgłoś nadużycie ormo poniedziałek, 15, luty 2021 20:57 Link do komentarza
 • rogol

  Pisanie itlumaczenie nic nie da.Ludzie od dawna wierza w magiczna moc pieniadza.
  Wszystko mozna bylo i mozna nadal zalatwic dajac koperte.
  Policja by miec mniej roboty z szukaniem oszustow powinna zrobic spotkanie z mieszkancami i wytlumaczyc jak sie nie dac oszukac.
  Taka wiedza lotem blyskawicy rozejdzie sie wsrod ludzi.

  Zgłoś nadużycie rogol poniedziałek, 15, luty 2021 16:41 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?