KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

REGION: Podpalił dom z osobą niepełnosprawną wewnątrz. 47-latek stanie przed sądem

REGION: Podpalił dom z osobą niepełnosprawną wewnątrz. 47-latek stanie przed sądem Fot. archiwum OSP KSRG Przysietnica

Trzy miesiące spędzi w areszcie 47-letni mężczyzna, który jest podejrzany o podpalanie domu w Przysietnicy. W wyniku pożaru obrażeń doznał przebywający w środku niepełnosprawna osoba. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Grozi mu do 10 lat więzienia.

REKLAMA


12 marca, przed godz. 8, brzozowska Policja otrzymał zgłoszenie o pożarze domu w Przysietnicy. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że to było celowe podpalenie, a ogień został zaprószony wewnątrz budynku.

- W domu przebywały dwie osoby. Kiedy domownicy zorientowali się o istniejącym zagrożeniu, ugaszenie pożaru własnymi siłami, było już niemożliwe. Ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał, a jedynym ratunkiem dla nich, była ucieczka. Jednemu z mężczyzn udało się wydostać na zewnątrz. Natomiast drugiego z mężczyzn, ze względu na jego niepełnosprawność ruchową, strażacy wyciągnęli przez okno, ponieważ inna droga ewakuacji była niemożliwa. W wyniku pożaru mężczyzna doznał obrażeń w postaci poparzenia - informuje KPP Brzozów.


Fot. archiwum OSP KSRG Przysietnica

Policjanci ustalili sprawcę. To 47-letni domownik, którego w tym czasie nie było w domu. Mężczyzna chwilę później został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

47-latek usłyszał zarzuty. Na wniosek policjantów i prokuratora, Sąd Rejonowy w Brzozowie zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za podpalenie, które zagrażało życiu i zdrowiu osób, grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Straty oszacowano na około 250 tysięcy złotych.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?