KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krośnianin i jego koledzy okradli firmę w Szczepańcowej. Grozi im do 10 lat więzienia

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. Pexels

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 33-letniemu Krośnianinowi i jego kolegom. Mężczyźni okradli jedną z firm w Szczepańcowej. Sprawcy obecnie przebywają w areszcie tymczasowym. Większość skradzionego sprzętu została odzyskana.

REKLAMA


Do włamania doszło 7 lutego, na terenie jednej z firm usługowych w Szczepańcowej. W nocy sprawcy, weszli do budynku, skąd ukradli elektronarzędzia. Tydzień później, po raz kolejny włamali się do pomieszczeń gospodarczo-biurowych firmy. Tym razem mężczyźni ukradli m.in. przenośne komputery oraz specjalistyczny sprzęt elektroniczny do obsługi maszyn. Łączna wartość skradzionych przedmiotów została oszacowana na ponad 60 tys. złotych.

- Policjanci zabezpieczyli ślady pozostawione przez sprawców na miejscu zdarzenia oraz szczegółowo przeglądali zapisy kamer monitoringu firmy. W toku realizowanych czynności, funkcjonariusze wytypowali osoby mogące mieć związek z włamaniami - informuje asp szt. Paweł Buczyński, oficer prasowy KMP Krosno.

- Kilka dni później, policjanci zatrzymali 33-letniego krośnianina oraz jego dwóch 22-letnich kompanów, mieszkańców powiatu. Mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi im do 10 lat pozbawienia wolności - dodaje. asp. szt. Paweł Buczyński.

Sąd Rejonowy w Krośnie zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Dzięki skutecznym działaniom funkcjonariuszy, większość skradzionego sprzętu została odzyskana i wróciła do właściciela.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?