KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Prędkość" - trwa akcja Policji na drogach Krosna i regionu

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. archiwum KMP Krosno

Policjanci z Krosna prowadzą dziś wzmożone działania kontrolno-prewencyjne pn. "Prędkość". Nadrzędnym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruch drogowego poprzez egzekwowanie obowiązku przestrzegania ograniczeń prędkości.

REKLAMA


Jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest przekraczanie dozwolonej prędkości. Niezgodne z prawem zachowanie zagraża, nie  kierującym i ich pasażerom oraz pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym.

Warto pamiętać, że wraz ze wzrostem prędkości, panowanie nad pojazdem staje się coraz trudniejsze. Wydłuża się droga hamowania, a jednocześnie skraca czas niezbędny na odpowiednią reakcję w sytuacji zagrożenia.

Realizowane dziś działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruch poprzez egzekwowanie obowiązku przestrzegania ograniczeń prędkości. W ramach akcji, policjanci wykorzystują m.in. pojazdy służbowe wyposażone w wideorejestratory, a także ręczne mierniki prędkości.

Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość to taka, która dostosowana jest do natężenia ruchu, obowiązujących limitów, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności.

  • autor: (kmp), (red.)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?