Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Uwaga na internetowych oszustów

altPo wpłaceniu zaliczki na podane konto, zamówiony towar nie nadszedł, a kontakt ze sprzedającym urwał się. Z sieci zniknęła też strona, za pośrednictwem której doszło do uzgodnienia transakcji. Tym razem ofiarą oszusta padła jedna z krośnieńskich firm. Przed kilkoma tygodniami pracownik firmy znalazł w Internecie ofertę sprzedaży interesującego go sprzętu elektronicznego, na bardzo atrakcyjnych warunkach.

REKLAMAKilka dni temu doszło do uzgodnienia warunków transakcji i po otrzymaniu drogą elektroniczną faktury pro forma, zamawiający przelał na konto sprzedającego zaliczkę, w wysokości ponad 1 300 zł. W uzgodnionym terminie towar nie został jednak nadesłany, a telefon komórkowy sprzedającego zamilkł.
 
Po ponownym wejściu na stronę internetową dostawcy okazało się, że są tam zupełnie inne dane kontaktowe, a firma nie przyjmowała żadnego zamówienia. W tej sytuacji właściciel krośnieńskiej firmy powiadomił o oszustwie Policję. Według jego przypuszczeń, działający w sieci oszust mógł spowodować przekierowanie połączeń na utworzoną przez siebie, fałszywą stronę internetową.
 
Czy tak faktycznie było, sprawdzają teraz policjanci, zajmujący się tropieniem działających w sieci cyberprzestępców.

KMP
Foto: stock

  • autor: KMP

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj