KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Życie bez strachu" - nowy projekt krośnieńskiej Policji dla ofiar przemocy domowej

Krośnieńska Policja rozpoczyna akcję edukacyjno-informacyjną "Życie bez strachu". Celem kampanii jest zwiększenia dostępności pomocy dla ofiar przemocy domowej na terenie powiatu krośnieńskiego.

REKLAMA


Punktem centralnym plakatu jest rozerwane zdjęcie smutnego chłopca oraz napisy "Proszę, nie krzywdź mnie, kochaj mnie". Na plakacie umieszczono również informację o godzinach policyjnych dyżurów w ramach kampanii oraz adres mailowy dedykowany do akcji. Wszystko osadzone na czarnym tle plakatu.

Plakat promujący kampanię "Życie bez strachu".

Trwająca pandemia wywiera duży wpływ na każdą dziedzinę życia. Codziennie jesteśmy zalewani falą informacji o pogłębiającym się kryzysie gospodarczo-ekonomicznym, który przekłada się na sposób funkcjonowania społeczeństwa. Sytuacja wpływa również na poziom relacji międzyludzkich, co z kolei może potęgować zjawisko przemocy w rodzinie.

Niejednokrotnie zdarza się, że osoba doświadczająca przemocy domowej odbywa kwarantannę pod jednym dachem ze sprawcą przemocy, co powoduje pogłębianie się rodzinnego dramatu. Ofiara przemocy ma poczucie osamotnienia i braku perspektyw na poprawę swojej sytuacji życiowej.

W celu podniesienia świadomości mieszkańców w zakresie instytucji świadczących pomoc osobom przeżywającym kryzys, krośnieńscy policjanci wdrażają innowacyjny projekt edukacyjno-informacyjny "Życie bez strachu". Podstawowym zadaniem realizowanych działań jest zwiększenia dostępności pomocy dla ofiar przemocy domowej.

Policjanci zamierzają dotrzeć ze swoim przekazem do jak najszerszej grupy odbiorców. W celu promocji kampanii do współpracy angażowane będą jednostki administracji publicznej, ośrodki pomocy społecznej i opieki zdrowotnej oraz placówki opiekuńczo wychowawcze z terenu powiatu krośnieńskiego.

Na potrzeby akcji opracowano autorskie materiały informacyjne, w postaci ulotek oraz plakatu. Utworzony został również dedykowany działaniom adres poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , za pośrednictwem którego można informować o wszelkich niepokojących sytuacjach dotyczących zjawiska przemocy domowej.

Dodatkowo, w budynku komendy przy ul. Lwowskiej 28 w Krośnie zaplanowano dyżury koordynatora ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Pomysłodawcą i organizatorem działań, jak również autorem plakatu jest st. asp. Marcin Krówka z Wydziału Prewencji KMP w Krośnie.

Jesteś ofiarą przemocy domowej skontaktuj się z Policją w Krośnie:

- przyjdź: dyżur w każdy czwartek w godz. od 16 do 19 w budynku Komendy Miejskiej Policji w Krośnie przy ul. Lwowskiej 28.
- napisz e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?