KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wojciech Cz. naciągał mieszkańców Podkarpacia. Prokuratura prosi pokrzywdzonych o kontakt

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Krośnieńska prokuratura nadzoruje śledztwo w sprawie przeciwko podejrzanego Wojciechowi Cz., który w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wielu pokrzywdzonych, w ten sposób, że podając się za agenta ubezpieczeniowego.

REKLAMA


Prokuratura Okręgowa w Krośnie nadzoruje śledztwo ozn. sygn. akt PO I Ds 45.2021 prowadzone przez Komendę Powiatową Policji w Brzozowie w sprawie przeciwko Wojciechowi Cz. podejrzanemu o to, że w okresie od kwietnia 2011 r. do marca 2021 r., na terenie różnych miejscowości województwa podkarpackiego, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wielu pokrzywdzonych, w ten sposób, że podając się za agenta ubezpieczeniowego, m.in. Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeniowego na Życie Ergo Hestia S.A., w oparciu o sporządzone fikcyjne dokumenty, w szczególności:

- wnioski o zawarcie umowy ubezpieczenia na życie, polisy z lokowaniem składki w fundusze inwestycyjne, lokaty krótkoterminowe i długoterminowe, w tym "bezpieczny parasol", "mikołajkowa", "promocja", umowy ubezpieczenia "OVB Ergo Invest", umowy oprocentowanego depozytu pieniężnego zabezpieczonego wekslem in blanco - wyłudzał od pokrzywdzonych gotówkę i wprowadzał ich w błąd co do przeznaczenia środków pieniężnych.

W toku śledztwa ustalono, że pokrzywdzonych działaniem podejrzanego Wojciecha Cz. może być więcej, niż tych, którzy dotąd zgłosili się do postępowania.

Prokuratura Okręgowa w Krośnie zwraca się do wszystkich osób, które wpłaciły pieniądze Wojciechowi Cz., będąc przekonanymi, że zawierają wskazane wyżej umowy - o zgłoszenie się w tej sprawie - w terminie do dnia 30 września 2021 r. - do Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie pod numerem telefonu 47 82 91 338; 47 82 91 310 z powołaniem się na numer sprawy: PO I Ds 45.2021 i RSD - 162/21 lub do Prokuratury Okręgowej w Krośnie tel. 13 43 718 00.

  • autor:

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?