KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

27-latek dewastował samochody. Trafił do więzienia

27-latek dewastował samochody. Trafił do więzienia Fot. archiwum KMP Krosno

27-letni mężczyzna trafił do więzienia, po tym jak dewastował samochody na terenie krośnieńskich osiedli. Pojazdy miały uszkodzone lusterka, wycieraczki, zarysowany lakier, a niektóre z nich wybite szyby. Mężczyzna był wcześniej poszukiwany do odbycia kary.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (31.10 / 1.11), oficer dyżurny krośnieńskiej komendy otrzymał kilka sygnałów dotyczących wandala, dewastującego samochody w rejonie ul. Tkackiej i Czajkowskiego w Krośnie.

- Sprawca rozbijał szyby w pojazdach, powodował uszkodzenia ich powłoki lakierniczej, wyłamywał lusterka oraz wycieraczki. Kilkadziesiąt minut później, w rejonie wałów rzeki Lubatówka w Krośnie, policjanci zatrzymali wandala. Mężczyzna znajdował się pod widocznym wpływem alkoholu, był bardzo pobudzony i agresywny. Zatrzymany za wszelką cenę starał się jednak ukryć swoją prawdziwą tożsamość. Wykorzystując dane innej osoby, miał nadzieję uniknąć kary więzienia, gdyż w policyjnej bazie figurował jako osoba poszukiwana - informuje asp. szt. Paweł Buczyński, rzecznik krośnieńskiej Policji.

27-latek znajduje się już w areszcie, gdzie odbywa zaległą karę pozbawienia wolności. W warunkach izolacyjnych oczekiwać będzie na przedstawienia kolejnych zarzutów w związku z nocnymi aktami wandalizmu.

Mężczyzna podejrzewany jest m.in. o dewastację 7 samochodów, dwóch betonowych donic z kwiatami oraz elementów ogrodzenia prywatnej posesji. Pracujący nad sprawą policjanci w dalszym ciągu kompletują materiał dowodowy, przesłuchują świadków oraz ustalają kolejnych pokrzywdzonych.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

  • autor: red., kmp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?