KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wyprzedził ciężarówką na skrzyżowaniu, bo inni jechali zbyt wolno. Został ukarany mandatem w kwocie 2500 złotych

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

63-letni kierujący samochodem ciężarowym, na skrzyżowaniu oraz w bezpośrednim sąsiedztwie przejścia dla pieszych, wyprzedził dwie osobówki. Mężczyzna twierdził, że wyprzedzone przez niego pojazdy jechały zbyt wolno, przez co stwarzały zagrożenie w ruchu. Policjanci nałożyli na kierującego ciężarówką wysoki mandat.

REKLAMA


Policjanci z krośnieńskiej drogówki patrolowali 25 stycznia pełnili służbę na odcinek drogi krajowej nr 28 w Miejscu Piastowym.

- Około godz. 20.30 zatrzymali do kontroli kierującego ciężarowym MANem, który chwilę wcześniej, na skrzyżowaniu oraz w bezpośrednim sąsiedztwie przejścia dla pieszych, wyprzedził dwa samochody osobowe - informuje asp. szt. Paweł Buczyński, oficer prasowy KMP Krosno.

- Podczas kontroli, 63-letni mieszkaniec Łodzi przekonywał policjantów, że wykonany przez niego manewr nie stworzył żadnego zagrożenia w ruchu drogowym, a ewentualne konsekwencje powinni ponieść dwaj kierujący samochodami osobowymi, którzy jechali zbyt wolno i dlatego zostali przez niego wyprzedzeni. Ponadto mężczyzna bagatelizował niebezpieczeństwo oblodzenia jezdni, które spowodowane było opadami marznącego deszczu i śniegu - dodaje rzecznik Policji.

Jak informują policjanci, wyprzedzanie na skrzyżowaniu oraz w bezpośrednim sąsiedztwie przejścia dla pieszych, to niezwykle niebezpieczne manewry, które mogą zakończyć się tragicznym w skutkach wypadkiem. Policjanci, zgodnie z obowiązującym od 1 stycznia br. taryfikatorem mandatów, za popełnione wykroczenia nałożyli na kierującego mandat w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktów karnych.   

Mimo serii przewinień, których dopuścił się 63-letni kierujący ciężarowym MANem, wielokrotnie poddawał w wątpliwość zasadność podjętej wobec niego policyjnej interwencji oraz podstaw ukarania go mandatem. Swoje zachowanie na drodze argumentował zbyt asekuracyjną jazdą innych kierujących, którzy w jego opinii powinni zostać za to ukarani.

W związku z trudnymi warunkami panującymi na drogach regionu, opadami marznącego deszczu i śniegu oraz zalegającego miejscami pośniegowego błota, apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o rozsądek, ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

  • autor: red., kmp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?