KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Akt oskarżenia przeciwko osobom zajmującym się obrotem narkotyków

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Prokuratura Okręgowa w Krośnie skierowała do Sądu Okręgowego w Krośnie akt oskarżenia przeciwko 17 osobom w śledztwie dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wytwarzaniem, obrotem i przemytem znacznej ilości środków odurzających, w szczególności marihuany.

REKLAMA


Jak poinformowała Beata Piotrowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krośnie, ustalenia przeprowadzonego postępowania wykazały, że poszczególni członkowie grupy przestępczej działającej na terenie województwa podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego zajmowali się uprawą roślin konopi innych niż włókniste, z których wytwarzali marihuanę, a także obrotem na szeroka skalę narkotykami. Nadto ustalono, że osoby zaangażowane w przestępczą działalność dokonywały przemytu marihuany z Czech do Polski. Prowadzone działania dostarczyły poszczególnym osobom znacznych korzyści majątkowych, a częściowo oskarżeni uczynili sobie z tego procederu stałe źródło dochodu.

Jak dodaje rzecznik, przestępstwa objęte aktem oskarżenia dotyczą w szczególności udziału w zorganizowanej grupie przestępczej kwalifikowane z art. 258 § 1 k.k. oraz czynów penalizowanych ustawą o przeciwdziałaniu narkomani, w tym wewnątrzwspólnotowe nabycie narkotyków znacznych ilości kwalifikowane z art. 55 ust. 3 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii, zagrożone karą do 15 lat pobawienia wolności.

- W sprawie w toku realizowanych czynności zabezpieczono środki odurzające o łącznej wartości rynkowej ok. 756 697 zł oraz dokonano zabezpieczenia majątkowego na mieniu podejrzanych w łącznej kwocie 617 000 zł, na poczet przyszłych kar o charakterze majątkowym - podkreśla Beata Piotrowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krośnie.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?