KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W poniedziałek słonecznie, sucho i do 23°C. Wtorek za to deszczowy, pochmurny i chłodny

Dyngus zapowiada się... sucho i bardzo ciepło. Deszczu i ochłodzenia spodziewajmy się we wtorek. Dyngus zapowiada się... sucho i bardzo ciepło. Deszczu i ochłodzenia spodziewajmy się we wtorek. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W tym roku kompletnie nie sprawdziły się obawy przed psikusem ze strony pogody i śnieżnej Wielkanocy, przeciwnie - jest bardzo ciepło, wiosennie, niczym pod koniec maja, a mamy przecież dopiero przełom marca i kwietnia. Dyngus przyjdzie z opóźnieniem - we wtorek nasunie się front chłodny z opadami deszczu i spadkiem temperatury. Świąteczny poniedziałek przyniesie jeszcze słoneczną, ciepłą i suchą pogodę, chociaż momentami da się we znaki porywisty południowy wiatr.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (31 marca 2024/1 kwietnia 2024) pozostaniemy w strumieniu cyrkulacji południowej cyklonicznej, w zasięgu oddziaływania rozległego niżu znad Atlantyku i ośrodka wtórnego znad Niemiec. Z południa napływać będzie bardzo ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1006 hPa i będzie się lekko wahać.

W poniedziałek w ciągu dnia (1 kwietnia 2024) znajdziemy się w ciepłym wycinku niżu znad Niemiec. Z południa wciąż napływać będzie ciepłe i suche powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, pod wieczór słabnący, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1002 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (1/2 kwietnia 2024) będziemy pod wpływem niżu znad Bałtyku. Nad ranem nasunie się związany z nim chłodny front atmosferyczny. Przez większość nocy pozostaniemy jeszcze w ciepłej masie powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie małe, w drugiej połowie nocy stopniowo wzrastające aż do całkowitego. Nad ranem opady deszczu. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy, nad ranem w strefie frontu umiarkowany i porywisty, skręcający na zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 998 hPa, przez większość nocy będzie powoli spadać, dopiero nad ranem zacznie wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (2 kwietnia 2024) pogodę kształtować będzie niż, który przemieści się nad Europę Wschodnią, wraz z pofalowanym chłodnym frontem atmosferycznym powoli odchodzącym na wschód. Z północnego zachodu napłynie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura maksymalna od 9°C do 10°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1003 hPa i będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?