KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nie żyje Jerzy Krzanowski, współzałożyciel firmy Nowy Styl [AKTUALIZACJA]

Jerzy Krzanowski. Jerzy Krzanowski. Fot. materiały KMP Krosno

Policja poszukiwała zaginionego Jerzego Krzanowskiego, 54-letniego mieszkańca Krościenka Wyżnego, współzałożyciel firmy Nowy Styl.

REKLAMA


Policja o zaginięciu mężczyzny została powiadomiona w  czwartek, 6 czerwca 2024 r. Mężczyzna wyszedł z domu i nie wrócił. Nie ma z nim kontaktu.

Około godz. 1:00 (6/7 czerwca) grupa poszukiwawcza odnalazła ciało 54-letniego Jerzego Krzanowskiego. Decyzją prokuratora, ciało zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.

W poszukiwania zaginionego zaangażowano również strażaków, Grupę Bieszczadzką GOPR oraz Legion Gerarda. Akcja poszukiwawcza otrzymała najwyższy piorytet. Istnieje podejrzenie, że zaginionemu grozi niebezpieczeństwo zagrożenia dla życia, zdrowia lub wolności.

Jerzy Krzanowski to jeden ze współzałożycieli krośnieńskiej firmy Nowy Styl. Jest również jednym z najbogatszych Polaków. Jerzy z bratem Adamem w 1994 roku założyli w Krośnie firmę meblarską Nowy Styl. Firma specjalizuje się w produkcji krzeseł. Marka rozpoznwalna jest w Polsce i w Europie. Dostarcza produkty do ponad 70 krajów. W 2023 roku przychody ze sprzedaży Nowego Stylu sięgnęły 310 mln euro. Firma zasłynęła między innymi z produkcji siedzisk stadionowych na mistrzostwa świata w piłce nożnej w 2022 r. w Katarze. W roku 2021 Jerzy Krzanowski wspólnie z bratem uplasował się na 57. miejscu listy 100 najbogatszych Polaków magazynu "Forbes".

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?