KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Meble nie dojechały do odbiorcy

altPolicjanci wyjaśniają, co stało się meblami, które miesiąc temu opuściły magazyn. Według zgłoszenia, transport nie dotarł do odbiorcy, a kontakt z przewoźnikiem nagle się urwał.  W ubiegłym roku, jeden z działających w powiecie krośnieńskim producentów mebli, rozpoczął współpracę z firmą transportową, mającą swoją siedzibę w powiecie wodzisławskim.

REKLAMA


Zgodnie z umową, przewoźnik pośredniczył w eksporcie towaru do różnych krajów Europy Zachodniej.
 
Dostawy realizowane były regularnie i terminowo, aż do połowy lutego br. Wysłany wówczas ładunek nie dotarł do miejsca przeznaczenia w Niemczech. Początkowo właściciel firmy transportowej tłumaczył opóźnienie problemami technicznymi ciężarówki, ale na początku marca jego telefon zamilkł. Po bezskutecznych próbach nawiązaniu kontaktu z przewoźnikiem, przedstawiciel pokrzywdzonej firmy zdecydował się zawiadomić o całej sprawie Policję, szacując wysokość poniesionych strat na ok. 30 tys. zł.
 
Aktualnie policjanci rozpoczęli postępowanie mające na celu wyjaśnienie, co stało się z zaginionym transportem. Ponieważ meble stanowią mienie powierzone, za ich przywłaszczenie grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

kmp
Foto: stock

  • autor: kmp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?