KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Graficiarz trzeźwieje w policyjnym areszcie

Ściany dwóch sklepów oraz karoseria autobusu to obiekty, które pijany wandal pomalował farbą. Na miejscu znalazły się osoby, którym ten chuligański wybryk nie przypadł do gustu. Dzięki ich pomocy, autor malowideł trafił do policyjnego aresztu.

REKLAMA


Wczoraj, około godz. 22.30 Policja została powiadomiona o wandalu, malującym farbą w sprayu autobus MKS, zaparkowany przy ul. Bohaterów Westerplatte w Krośnie. Na miejscu policjanci zastali zgłaszających, którzy nie pozostali obojętni na ten wybryk i ujęli graficiarza. Okazał się nim 20-letni krośnianin, przy którym policjanci znaleźli pojemnik z czerwoną farbą. Mężczyzna zachowywał się bardzo agresywnie, a przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie ponad 1,4 promila alkoholu. Nie zaprzeczał, że malowidła na autobusie są jego "dziełem".

Po sprawdzeniu okolicy, takie same napisy policjanci ujawnili jeszcze na ścianach dwóch sklepów. Ich kształt pozwala przypuszczać, że również one zostały wykonane przez zatrzymanego 20-latka.

Aktualnie trwają czynności, mające na celu ustalenie właścicieli pomalowanych obiektów i oszacowanie poniesionych przez nich strat. Za uszkodzenie mienia młodemu krośnianinowi grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

KMP

  • autor: KMP

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?